| RockKiller a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor! E despre scoala, va fost vreo data frica sa nu ramaneti repetenti? Din cauza unei corigente s-ar putea sa repet anul! In clasa a 5-a am avut o profesoara care nici nu o interesa de noi venea la ore doar ca sa nu ii taie din salariu si cica ne preda dar eu sunt mai greu de cap si nu am inteles nimic[am trecut oricum], iar din clasa a 6-a am avut un profesor care ne punea note mari din burta[nu ca m-ar fi deranjat] si acum avem o profesoara de la Cta care nu o doare pixu' sa ne lase pe toti corigenti[daca trebuie].Nu stiu ce sa fac sunt absolut varza la matematica[si la fizica dar asta e alta poveste] o sa raman corigent categoric si nu stiu daca pot sa trec corigenta! M-am gandit sa ma meditez dar tot e imposibil sa ma invete materia de 2 ani in cateva luni [si nici nu cred ca pe familia mea o tine buzunaru' sa plateasca atat]Ceva sfaturi? Funda cel mai folositor! Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi pana la final! Scuzati greselile de scriere

2 răspunsuri:
| bogdan1004 a răspuns:

Eu spun sa iti ei niste memoratoare de matematica si inveti mai bine din ele uite:
asta e online-http://www.scribd.com/doc/67984000/Memorator-matematica

| anabahebak a răspuns:

Naspa sa ai o profesoara asa...nici eu nu am o profa cine stie ce dar daca invatam definitiile la geometrie si niste teoreme ne trece nu e asa rea.Incearca sa rogi in pauza pe un copil care se descurca mai bine la Mate eu asa fac si inteleg sau spune-i profesoarei ca tu nu ai inteles sa iti mai esplice o data, mai uitate si tu prin carte poate ma explica ceva pe acolo, prin culegere daca ai.Incearca sa inveti intotdeauna definitiile la geometrie sa vada ca macar te stradui sa treci.
Sper ca te'am ajutat