| anonim_4396 a întrebat:

Mai e 1 saptamana pana dau corigenta si nu am invatat nimic. Sunt corigent la mate si la logica.
Am auzit ca la corigente trece oricine, asa e?
Astept raspunsuri de la CEI CARE au trecut prin asa ceva. Eventual detalii, cum e ce se da, sunt singur in clasa etc.

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

La tine e un caz aparte atunci. Si sincer nu stiu ce te astepti sa iti spuna cineva: ca tot ceea ce trebuie sa faci e sa te prezinti acolo si esti ca si trecut? Poti fi sigur ca daca nu sti mai nimic nu te trece nimeni, indiferent de cat alcool consuma sau cat de dur e, doar sa li se faca mila sau sa nu isi mai doreasca sa isi bata capul cu tine inca un an in cazul in care vei ramane repetent ca alta sansa nu ai, mai ales daca nu ai invatat nimic pana acum

6 răspunsuri:
| alina58 a răspuns:

Nu am fost nicioadata corigenta, dar am vorbit cu o profesoara despre asta. Daca stii ceva te va trece, dar daca nu stii absolut nimic vei pica.
Apuca-te de invatat, acum pe ultima suta de metri!

| BaiatuVesel a răspuns (pentru alina58):

Nici eu nu am fost si de aia intreb.

Mai astept raspunsuri!

| Dana211 a răspuns:

Depinde de profesor. Daca e unul foarte exigent si vede ca nu sti mare lucru ai toate sansele sa te pice, in schimb daca e unul mai indulgent atunci te poate trece. La logica nu cred ca trebuie sa iti faci probleme ca profii de la materii de gen nu prea isi permit sa lase repetenti din cauza a ceea ce predau ei ( eu ma mir ca ai ramas si corigent da sunt sigura ca ai facut ceva naspa si din cauza asta s-a ajuns aici), in schimb la mate... eu zic sa te pui pe treaba daca nu vrei sa repeti anul! Nu-i de joaca si in plus de asta e mult si greu, iar in general repetentii raman din cauza unei astfel de materii

| BaiatuVesel a răspuns (pentru Dana211):

E cam invers spuselor tale, mie mai mult teama la Logica, decat la Mate.
Am o profa mai dura, iar profu de mate e vai de el betiv.
Multumesc mai astept.

| BaiatuVesel a răspuns (pentru Dana211):

Am luat la logica mai am azi la mate! Sper sa trec.

| Dana211 a răspuns (pentru BaiatuVesel):

La tine e un caz aparte atunci. Si sincer nu stiu ce te astepti sa iti spuna cineva: ca tot ceea ce trebuie sa faci e sa te prezinti acolo si esti ca si trecut? Poti fi sigur ca daca nu sti mai nimic nu te trece nimeni, indiferent de cat alcool consuma sau cat de dur e, doar sa li se faca mila sau sa nu isi mai doreasca sa isi bata capul cu tine inca un an in cazul in care vei ramane repetent ca alta sansa nu ai, mai ales daca nu ai invatat nimic pana acum

| Twyti a răspuns:

Esti in clasa cu cei care au ramas corigent la o materie din cele enuntate de tine sau doua. eu am dat un test si l'am trecut din prima, era usor, daca nu il iei pe primul, mai e unul la sfarsitul verii pe care trebuie sa il iei daca nu... e cam naspa... cred ca te'am ajutat dar un sfat ar fi sa inveti o saptamana. daca inveti o saptamana intreaga sigur il iei cu 10, daca inveti serios. FUNDA!