| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. De curand, eu si cu colega mea ne-am certat cu o prietena si a iesit urat. O cunosc de foarte mult timp si stiu ca ar fi in stare de oricce si ca e o fata ranchinoasa. Acum eu nu sunt suparata pentru ca sunt certata cu ea ci mai degraba dintr-un alt motiv : Inainte sa ne certam, noi trei mai faceam filmulete in care ne strambam la camera si in care ne prosteam sau mai faceam poze amuzante. Si acum ne-a amenintat ca o sa puna pe facebook filmuletele si pozele respective, dar cred ca uita ca si noi avem un filmulet cu ea in care se prostea la camera si din caz de ceva il punem si noi pe facebook. Ea stie ca avem si noi un filmulet cu ea si cred ca o sa semai gandeasca inainte sa puna ceva pe facebook dar totusi imi este tare frica pentru ca stiu ca e in stare de orice numai ca sa se razbune.
Acum cred ca am doar 2 variante de scapare :
1. Sa intru cumva in pc-ul ei si sa ii sterg toate filmuletele si poozele cu noi
2. Sa ma dau bine pe langa ea astfel incat sa ii treaca supararea dar stiu ca asta e imposibil si pana la urma am si eu onoarea mea ce naiba..Plus ca vine vacanta si nu o sa am cum sa ma mai dau bine pe langa ea.

Va rog sa ma ajutati! Ce pot sa fac? Aveti alte solutii? PLEASE HELP ME NOW! S.O.S

fundita

Răspuns Câştigător
| anutzaEu a răspuns:

Pai poate ea vrea sa se impace cu tine, asa ca poate nu o sa le puna.Si daca le pune pe Facebook ce? Nu o mai baga in seama, il pui si tu, mare chestie! Daca zice cineva ceva, ii zici doar ca va prosteati!
DACA NU VREI SA TE IMPACI CU EA, NU O FACE! SI DE AR TREBUI SA TE MILOGESTI TU DE EA SA VA IMPACATI?
Daca pune videoclipurile inseamna ca nu are creier nici cat negrul de sub unghii!
Las-o in pace si nu o mai baga in seama, daca le pune, bine, daca nu le pune, iarasi bine!
Sper ca ti-am fost de ajutor!

3 răspunsuri:
| HaLoGeNNN a răspuns:

Of of of, mai bine va impacati si stergeti amandoua toate filumeletele si pozele.
Ca sa te impaci cu ea te duci si vorbesti cu ea.

| Irinα a răspuns:

E greu de spus. Oricum e o tipa fara caracter daca ar fi in stare de asa ceva.Dar multi o fac pentru ca dupa ce se cearta cu cineva de care nu prea le pasa nu ii mai intereseaza si vor sa-i pateze imaginea. Dacă e majora atunci ai putea încerca și faza cu poliția.

| elena2004 a răspuns:

Va împăcati, mai precis te duci la ea acasă si vorbiți dacă nu vrea sa vorbească insiști