| oAndyy a întrebat:

Sall, TPU! Am o mare nelamurire. De foarte multe ori mi se intampla sa spun ceva care chiar sa se intample. Prietena mea zice ca sunt medium, deci hai sa va explic mai bine ca sa intelegeti. Va dau doar cateva exemple.
Intr-o zi, eu si cu prietena mea eram pe hol la scoala. Inainte sa trecem coltul holului mi-a venit ceva in minte, nu stiu cum sa zic, am avut impresia ca o sa vina cineva din partea opusa si o s-o loveasca pe prietena mea si chiar asa s-a intamplat. Altadata jucam un joc si zicem in minte sa imi pice, nu stiu, 5. Chiar zarul ala mi-a picat. Altadata i-am zis prietenei mele ca o sa vina autobuzul, fara sa il vad si chiar a venit. Imi puteti spune si mie ce se intampla?
Funda+vot!

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Coincidente, sau, poate ai niste simturi aparte. Creierul omului este un loc foarte ciudat, pe care nu il putem stapanii in totalitate deocamdata.
Poate tu ai niste "simturi" mai speciale, in unele parti ale creierului la care la noi sunt mai putin dezvoltate, si tu poti simti lucruri care se v-or intampla fix inainte cu 3-4 secunde...
Nu este medium daca faci asta este doar o presimtire, pentru ca spui ca iti vine in minte, nu ca te gandesti tu la o chestie, deci simturile alea nu sunt inca destul de "maturizate" incat sa le folosesti la voia ta.
Deci, asta e ceea ce cred eu, pentru ca nu am vrut sa-ti dau un rasp cu chestii care nu sunt dovedite, gen medium sau alte chestii, am incercat sa-ti dau unul logicwinking

6 răspunsuri:
| sunetul a răspuns:

E o linie subtire intre simpla coincidenta si nebunie.

| Pisiquee a răspuns:

Nu ești un medium laughing.
Chestiile astea nu există pe Pământ.
Este doar o coincidență.Și mie mi se întâmplă la fel.tongue
Stai liniștită :*.

| DuDux3 a răspuns:

Eu sunt acea prietena!

| oAndyy explică (pentru DuDux3):

Da, nu cred ca ii pasa cuiva.

| DuDux3 a răspuns (pentru oAndyy):

Mie da!

| djalex9233 a răspuns:

SINCER nu stiu. mi se intampla si mie exact la fel. doar k la mine e ptn dif mie imi vine in minte ce o sa se intample dar nu pot zice nu stiu dc.