| mirabeluska a întrebat:

Sall TPUhappy
am o mica-mare problema.astazi mi-a propus un baiat sa stu cu el(am apropo 15 ani), iar eu inca nu i-am dat un raspuns, dar eu ma gandesc sa il refuz si stiti de ce? pentru ca nu stiu sa >>sarut:":" va rog sa nu radeti, dar asta este... voi ce ziceti sa fac? daca ziceti sa stau cu el, ce ar trebui sa fac daca el vrea sa ma sarute? cum sa il sarut?
dar daca nucum sa ii zic fara sa se supere? help me urgent dau funda si vot:*

Răspuns Câştigător
| dreamgirl16 a răspuns:

Si eu eram asa! :X Si primul meu sarut era unul scurt si simpluu, si ma straduiam atat de mult deparca as fii fost nevoita sa pictez o cladire gigantica si extrem de dificila intr``un patratsel de caiet de matelaughingrolling on the floor Dar acum sarut fara sa gandesc.sarut cum simt~~love struck Nu pot sa iti cer sa fii relax pentru ca sigur nu vei fii, dar incearca sa inchizi ochii.si sa fii ff atenta la atingerea buzelor,si dp vei vedea cum saruta el!smug Daca esti putin rosie in obraji sau ii marturisesti ca nu esti experta, sau ca e prima data.el va avea grija sa fie bine si sa iti placa! gandeste-te k odata si odata tot te vei saruta asa ca exclude pretextele si nooormal ca trebuie sa fii cu el daca vrei!love struck nu are de ce sa se supere daca ii zici ca iti e frica sau rusine, te va gasi adorabila! bafta scumpa:X:*

4 răspunsuri:
| Sun life a răspuns:

Heii!happy Eu te sfatuiesc sa stai cu baiatul respectiv.Nu iti face probleme din aceasta cauza. Sigur o sa vrea sa te sarute, dar nu iti face probleme o sa vezi ca vine de la sinee:* Decii ii curajoasa si da-i bataie. ps: Sper sa va mearga bine impreunaa :X:*

| oAndyy a răspuns:

Daca nu vrei sa stai cu el gaseste o scuza... ceva de genu', sunt racita.
daca vrei sa stai cu el si el vrea sa te sarute sa nu-ti fie frica, totul vine de la sine. Urmeaza-ti anima!
Funda?

| Lunetta a răspuns:

Buna.
Daca iti place,eu zic sa fii cu el.happy Dar daca nu-ti place de el,lasa-l.big grin
SI nu trebuie sa saruti ca sa te implici intr=o relatie, in mod normal primul sarut il ai intr-o relatie, dar mai sunt si cazuri cand stii dinainte de relatie sa saruti,oricum sarutul nu este o problema.
Pur si simplu,te lasi purtata de val,nu exiat o tehnica anume,dar ca idee poti sa te uiti pe youtube la saruturi,dar nu cred ca vei pricepe mare lucru decat daca practici.big grin
Poti sa-i spui si lui,ca nu stii,daca nu, lasa-te sa te conduca el.happy
Curaj, este usor si dupa nu te mai saturi. laughing

| BluX a răspuns:

Nu trebuie sa stii sa saruti. daca el este experimentat te va conduce el.dar daca nu totul va veni de la sine ai sa veziwinking