| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Am dat un test la fizica si eu cred ca iau o nota mica. Nu stiu cum sa le spun parintilor. Stiu ca ei nu o sa ma certe sau sa ma pedepseasca, dar mie imi este intr.un fel jena sa le spun pentru ca mai mereu veneam doar cu 9-10 si acum..cum sa le spun fara ca sa imi fie frica. Ps. Sunt in clasa a 6 a.

1 răspuns:
| Florenta16 a răspuns:

Pur si simplu le spui. Nu trebuie sa excelezi in toate. Crezi ca eu sunt de 10? Mai avem si pase proaste. Trebuie sa inteleaga si ai tai. Nu te vor pedepsi pentru toata viata, fii constient de asta. Fundita?