| MegaAna a întrebat:

Am o problema...sunt in clasa a 8 a si am la chimie 4 ( din ascultat pentru ca nu mi-am invatat), un 9 (pentru experiment) si saptamana asta am luat inca un 4 ( din test) si nu stiu cum sa le zic parintilor de ultima nota pentru ca se apropie Mos Nicolae si eu i'am spus deja ce vreau si i'am si dat la tatal meu niste bani pentru cadou, a spus ca imi ia cadoul peste o saptamana, iar eu am hotarat sa ii spun de nota luni cand vin de la scoala pentru ca lunea am chimie. Mentionez ca nu i'au note numai de 10 dar nu sunt nici de 4 sau de 6.Ma puteti ajuta cu sfaturi despre cum sa ii zic despre nota parintilor fara sa ma pedepseasca prea tare sau sa ma certe? happy

Răspuns Câştigător
| raluka_6556 a răspuns:

Hey:*big hug
si eu sunt in clasa 8.smug
Mai bine ii zici acum despre note.happy... dar mai intai ii zici mamei talewinking eu asa fac.big grin
si eu am luat un 4 la romana... dupa aia un 6.big grin de 6 i-am zis.big grin da te 4 nu... ea s-a intalnit cu diriginta mea.big grin dar diriga nu i-a zis ce note am.happy o zis ca mai bine afla de la mine decat de la ea.happy asa ca mai bine ii zici acum decat sa afle de la altcineva. sti cu ii adevarul spus e pe jumatate iertathappy

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Păi acum sincer îţi dai seama că nu au cum să nu te pedepsească sau să nu te certe. E normal să reacţioneze aşa şi felul în care le spui tu nu prea contează pentru că esenţa e aceiaşi, ai luat 4 asta e. Spune-le că ai să încerci să-ţi îndrepţi notele. Baftă!

| Floreenofficial a răspuns:

Nu ii zi. Ii zici in ianuarie.Sau varinta 2, spune-i si adio cadou de Craciun si poate si de Mos Nicolae. :-s
Bafta! :*

| MegaAna explică:

Ms mult