| FalviuSSS a întrebat:

Cum scap de puncetele negre si albe? Daca se apote ceva natural ce mar outea ajuta am incercat multe dar, si crema de stit i.Dar sa nu fie medicament.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Oricat de mult ai vrea tu sa scapi de ele in mod natural, nu o sa reusesti.Ai tenul gras, o sa ai mereu astfel de probleme, tot ce trebuie sa faci este sa-ti ingrijesti tenul foarte atent si se vor diminua doar, dar daca o sa-l tot neglijezi poate ca o sa fie si mai rau, ti-o spun din proprie experienta.Documenteaza-te sau intreaba un dermatolog pentru mai multe sfaturi, e mult de zis si nu cred ca m-ai putea intelege...si nu folosi creme doar pentru ca ti-a zis nu stiu cine, mai ales cele pe baza de uleiuri, o sa-ti ingrase si mai mult tenul si o sa ai si mai multe probleme, deci o sa ai efectul contrar.
Daca totusi vrei sa stii cum sa-ti ingrijesti atent tenul, o sa incerc sa-ti explic.