| anonim_4396 a întrebat:

Daca mi-au fost trimisi bani prin Western Union pe numele altei persoane ii pot rdica cu buletinul si codul acelui om?
Pot fii trimisi si pe numele meu tinand cont ca am 16 ani?

2 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Nu, cel care ridica banii trebuie sa fie titularul de cont sau imputernicit, iar fiecare trebuie sa se prezinte cu propriul act de identitate.Deci daca esti imputernicita, poti sa ridici banii cu buletinul tau. Poti primi banii pe numele tau, numai daca ai cont (pe numele tau). Chiar daca ai 16 ani iti poti face un cont bancar.
Bafta!

| alexlaura91 a răspuns:

Banii trebuiesc ridicati de stapanul buletinului. Iar in legatura cu varsta ta... poti intreba la o banca.