| PaulMPIC a întrebat:

dati-mi exemple de masini in 4 portiere sau cu 4 locuri care se conduce cu categoria B1 chiar si electrice
DAU FUNDA!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista. Ca sa conduci cu B1 masina trebuie sa aiba maxim 400 kg, iti dai seama ca nu ar putea sa existe o masina de 400 kg in care sa incapa 4 oameni

| PaulMPIC explică (pentru suntserios):

De fapt greutatea maxima este de 550 Kg

| suntserios a răspuns (pentru PaulMPIC):

Cred ca 550 sunt pentru cele de marfa, cel putin asa parca scrie in legislatie

| PaulMPIC explică (pentru suntserios):

Grutatea maxima de 550 kg idiferent

| PaulMPIC explică:

Indiferent daca sunt destinate transportului de marfa sau persoane

| PaulMPIC explică:

Dar am gasit si masina cu 5 locuri la 16 ani