| mariuca128 a întrebat:

imi spuneti si mie cele mai de groaza legende?
Cu exceptia legendei lui Bloody Mary!

1 răspuns:
| En3Rgi a răspuns:

1)Daca esti babysitter cand vei avea grija de bebe si daca o sa iesi din camera o sa auzi o voce spunand ai verificat copilu?(numai noapte se intampla)Dupa vei realiza ca vocea se aude de undeva din casa.
2)Daca saruti pe cineva si pornesti radiou pentru niste muzica romantica, muzica se va oprii si vei auzi un anunt ca un criminal a evadat.(se aplica numai noaptea).
3)Daca mergi cu masina pe autostrada noaptea singura, vei observa ca atunci cand te uiti in oglinda vei vedea o silueta neagra care se uita la tine. Dupa care o sa dispara imediat ce te uiti iar la drum.
4)O fata a fost omorata si aruncata intr-un canal. Legenda spune ca inca mai poti sa ii auzi tipetele noapte prin canale.
5)Mereu noapte cineva pandeste in spatele dau intr-un dulap.
Uite si o poveste care sa o spui noapteatongue:
O fata cu numele Lisa statea mereu singura acasa deoarece parintii ei munceau pana tarziu.Ca sa nu stea singura parintii i-au cumparat un caine.
Intr-o noapte un sunet o trezeste.Se auzea un sunet de parca cineva pornise robinetu.Dar era ciudat ca ea era doar cu cainele.
S-a dus mai intai in bucatarie sa se asigure ca robinetu e inchis.
Dupa ce s-a dus in pat iar a auzit sunetu.S-a dus in baie sa se asigure ca si acolo robinetu e oprit.
Dar dupa ce s-a dus in pat iar s-a auzit.A observat ca se aude din dulap.Cand a deschis dulapu si-a vazut cainele spanzurat si cu gatu taiat.(BAZAT PE O POVESTE ADEVARATA)
Sper ca te-am ajutat.Bafta!