| Metin2Hidra a întrebat:

Miercuri dau teza la romana si vreau sa va spun pe scurt si sa inteleg in asa fek sa imi intre in cap vreau sa imi spuneti cate cv sa inteleg despre::

-portretul literar

- instantele com. narative

substantiv:teorie functii sintactice

-articolul

modulul de caracterizare a personajelor

d-l Goe :demostratuie ca este schita

pronumele personal si de politete :teorie si functii sintactice

-pronumele si adj.pronominal posesiv

pronumele si adj pronomminal substantival:functii sintactie

numeralul: teorie functii sintactice

opera lirica

genul epic

Sobieski si Romani :demostratie ca este opera epica

FUNDAAAAAAA FUNDAAAAAAAAA FUNDAAAA SI VOT

3 răspunsuri:
| BlackNinja a răspuns:

Tu ai atatea ca subiecte la teza? Eu n-am avut nici jumatate din ce ai tu acum.Nu cred ca poti sa primesti atatea subiecte si in + ar fi prea multe de zis(numai demonstratia ca Sobieski si romanii ca e opera epica e vreo jumate de foaie de aia mare). Spune mai putine.

| Metin2Hidra explică (pentru BlackNinja):

Profa rea da crede-ma eu nu am crezut ca o sa ne dea atat sem 1 dar din tot ne-a dat si am luat 7 ca am invatat pe juma

| Metin2Hidra explică (pentru BlackNinja):

Sunt a 6a si crede-ma le da pe toate ca sem asa am patit si am luat 7