| mmmaarryyaa a întrebat:

Imi place de un baiat in clasa a 7(eu sunt a 5).
El stie ca il plac de mai mult timp! Din cate am inteles si lui i-a placut de mine,dar eu am fost prea timida...
Azi a venit la noi in clasa(el se pricepe la origami)si a facut o floare.I-a dat-o unei colege dea lea mele.(nu o place pe ea).
El are o prietena.
Tot azi a vorbit cu un coleg de al meu si i-a zis ceva.
Din cate am inteles de colega care a primit floarea care e impreuna cu colegul cu care vorbea baitul pe care il plac,el i-a spus colegului meu ca o sa mai faca o floare si o sa mi-o dee mie, ca sa vada cum reactionez!
Va rog ajutati-ma!
P.S Reamintesc ca are prietena.
Funda...

4 răspunsuri:
| DarkJoice a răspuns:

Ai putea sa-l strangi in brate daca nu iti convine sa il pupi pe obraz, iar daca are prietena, ar trebui sa-ti uiti sentimentele pentru el si sa asculti de sfatul lui MadiiiOO si sa te pui pe invatat, ca o sa gasesti o multime ca el.

| Doarefericireasiiubirea a răspuns:

Ar trebui sa ii multumesti si sa il pupi pe obraz! :3 parerea mea dar totusi tu ar trebui sa inveti nu sa fi atenta dupa baieti.

| mmmaarryyaa explică (pentru Doarefericireasiiubirea):

Multumesc oricum!
Dar nu cred ca as putea sa-l pup pe obraz!

| denisamariamarza a răspuns:

Buna. Acepta-i floarea bineinteles, imbratiseaza-l si dai un pupic pe obraz sau doar imbratiseaza-l daca nu il pupi. Multumeste-i si spune-i ca iti place foarte mult. Dar nu uita de invatat, care trebuie sa fie pe primul loc. Este normal sa iti placa de cineva dar sa nu uiti de invatat. Poate sa iti placa de el si sa si inveti happy, pentru ca pe asta trebuie sa te concentrezi cel mai mult la varsta asta