| anonim_4396 a întrebat:

Sunt a 6-a si trebuie sa fac un insectar la bio. Chestia e ca mai avem o luna pana se incheie mediile si eu am prin doar cateva chestioare la insectar.
In week-end merg la munte unde, normal, sunt fluturi, molii, gandaci etc...Si vreau sa stiu cum pot sa prin fluturii de noapte si de zi? Noaptea mai vin fluturi pe langa casa la lumina becului, dar nu pot sa'i prind. Niste sfaturi?big grinbig grinbig grin

1 răspuns:
| Blu3Smyle a răspuns:

Cu o plasa sunt atrasi de lumina si nu sunt foarte rapizi pune o lampa pe jos si cand vine un flutere il prinzi dupa te descurci tu succes funda?