| St3au2 a întrebat:

Sall TPU, voi ce credeti ar merge o relatie la distanta?

Răspuns Câştigător
| n3bunatica a răspuns:

Buna! da atata timp cat exista incredere, comunicare si intelegere intre cele 2 persoane...desi certurile pot sa apara mai des din pricina distantei dar daca exista iubire la mijloc atunci cu siguranta va rezista.la inceput nici eu nu credeam ca merge o relatie la distanta pana nu am avut si inca am una.desi relatiile la distanta sunt mai greu de intretinut decat cele unde pers sunt una langa alta...

5 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Buna! Nu prea cred ca ar rezista mult, cunosc persoane care au incercat. intr-un fel este aplicabil proverbul:"Ochii care nu se vad, se uita". Insa merita sa incerci, nu ai nimic de pierdut, pana la urma. bafta!

| Change a răspuns:

Intr-adevar dragostea nu are distanta(sau cel putin asa se spune).Iti vorbesc din proprie experienta:nu prea merge caci nu vei sti niciodata ce face cu adevarat si nu vei ajunge sa cunosti acea persoana bine.NU spun sa nu incerci iti spun ca la mine nu a functionat desi eu am incercat foarte foarte mult sa fac acea relatie sa functioneze dar am ajuns sa fiu dezamagita de persoana care m-a mintit atat de mult.
Oricum...Succes!

| niko_7262 a răspuns:

Dragostea nu are distanta, parerea mea. Daca este iubire intre indivizi, nici distanta, nici oamenii veninosi nu o sa va poata rezista. Trebuie sa existe incredere si multa dragoste. Daca le ai merge.
Cunosc ''n'' persoane care se iubesc si sunt unul intr-o tara si altul intr-alta. Si? Totul decurge minunat, sunt fericiti si impliniti. Depinde si cat de fustangiu esti...
Relatiile nu se distrug din cauza unei distante, ci din cauza respectivilor, pentru ca nu se pot abtine sa nu intoarca capul dupa una/unul pe strada. Pentru ca sunt lasi si cedeaza prea repede.Ispita le fura mintile. Dar o astfel de persoana nu va niciodata sa aiba o singura relatie.Mereu si mereu vor fi altele si in final va ramane cu=nimic.

| unasempliceragazza a răspuns:

Buna happy eu cred ca atita timp kit exista dragoste poate exista si o relatie la distanta,si mai este un proverb :,, Ochii care nu se vad, se asteapta``deci... daca persoanele respective se iubesc cu adevarat poate exista.

| RockChick a răspuns:

Pe scurt nu!
dar de tine depinde