| andrada a întrebat:

Sall!
Vreau sa slabesc pana incepe scl cat mai mult cu putinta. Aveti ceva idei? Puteti da si linkuri big grin
P. S. mentionez ca nu mai am bicicleta de mers pe strada dar am bicicleta dinaia cum e la sala.
Funda pentru cele mai multe si mai folositoare sfaturi. La restul' vot.
Mersi

1 răspuns:
| Ali28 a răspuns:

Trebuie in primul rand dieta sa fie la punct si sa fie echilibrata.E de ajuns sa scoti painea/dulciuri/sucuri din alimentatie si sa bei doar apa plata.Mananci de ajuns cat sa te simti satula si sa nu exagerezi. Exerseaza de 3 ori pe saptamana:alergari sau fitness si ai sa vezi rezultate de ajuns de repede si sa fie si sanatoase in acelasi timp.

Ca alimentatie:Fructe (nu prea multe, 2-3 mere/portocale pe zi ca si acestea contin zahar si in exces ingrasa),Legume (cate vrei),Orez,paste fainoase (acestea mai rar, maxim de doua ori pe saptamana deoarece mancate des ingrasa), Carne(Peste/Pui cat vrei). Micul dejun trebuie sa contina cat mai multi nutrienti si sa fie echilibrat-Un fruct + un sandvis din o felie de paine integrala + piept de pui.Eu am mers pe sfaturile acestea si am pierdut 12 kilorame in 2 luni si de saptamana viitoare ma apuc iar ca mai am de dat jos.Succes si speri sa iti atingi scopul sanatos.