| OaNa_1163 a întrebat:

Salll la toti...nu inteleg de ce unii copii de poarta foarte rau cu parintii lor si cateodata cand parinti sunt departe adica in strainatate le ee dor de ei si cand sunt ar vrea sa nu-i mai vada niciodata:-

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu au primit educatia necesara si de aceea se poarta asa.

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Cine stie? inca sunt copii asa ca nu pot avea nivelul intelectual a unui adult,insasi varsta spune multe, vor mai multa libertate, au curiozitate pentru lucrurile noi iar de cele mai multe ori daca incerci ca parinte incerci sa le dai un sfat nu il iau in considerare.in timp vor realiza ca au gresit si vor avea remuscari dar pana atunci...

| Arrum a răspuns:

Ei nu stiu sa pretuie un lucru cand il au,dar atunci cand acel lucru va fi luat de la ei, atunci isi vor da seama de ce au avut, dar atunci va fi prea tarziu.Iti recomand sa vizionezi acest video :
http://www.youtube.com/watch?v=YVx41lZ_Q0A.Sa stii ca in aceasta lume nimic nu este al nostru chiar daca asa pare, daca noi nu pretuim ce avem la adevarata lui valoare ne va fi luat cand ne e lumea mai draga.Un proverb:
"Nemultumitului i se i-a darul".Noi in viata trebuie sa ne multumim cu ce avem, chiar daca noi vrem din ce in ce mai mult. Sper ca te-am lamurit.Bye! Funda?

| Robert92 a răspuns:

Simplu.nu realizezi ce ai avut in viata ta pana nu pierzi acel lucru.
Parintii sunt cel mai important lucru din viata unei persoane si sunt singurele persoane care te vor iubi neconditionat si te vor ierta si ajuta indiferent de alegerile tale in viata si de greselile facute.Ei trebuiesc apreciati si iubiti,insa unii oameni nu realizeaza asta. Exista fel si fel de oameni in lumea asta, evident ca sunt parinti care nu se gandesc la copii lor si nu se poarta ca un parinte adevarat, si de asemenea si copii care fac asta cu parintii.totul tine de caracter cred eu.

| Haose a răspuns:

Nu stiu sa aprecieze dragostea cand este... o sa le para rau cand vor creste mari, numai odata in viata poti simtii dragostea de mama.