| ely20ely a întrebat:

Buna,va rog frumos ajutatima.As vrea sa stiu daca parintii sunt plecati in strainatate si copii sunt in Romania cu bunica se pot face pasapoarte fara ca parintii sa vina in Romania? Si daca da cum?(funda)

Răspuns Câştigător
| Anna333 a răspuns:

Da, se poate. Parintii trebuie sa trimita o procura in original in limba tarii respective, iar cand va ajunge procura o duci la notariat la tradus.
Copia tradusa trebuie legalizata si asta e tot.

3 răspunsuri:
| ely20ely explică:

Multumesc mult de tot

| Issabela26 a răspuns:

Cred ca se poate dar parintii trebuie sa trimita o procura facuta acolo la un notariat si semnata de amandoi prin care sa fie de acord..insa consta destul de multi bani...

| StauDeSase a răspuns:

Trebuie procura pentru a putea face pasapoarte. daca vrea sa calatoreasca in alta tara. procura cu numele persoanei care ii insoteste. si cam atat!