| Tasya05 a întrebat:

Salllzz TPU! Am o problema foarte mare.Azi la scoala am facut o prostie destul de mare...si nu stiu cum sa le spun parintilor
Totul a inceput atunci cand o fata din clasa a incuput sa arunce cu apa prin clasa si pe totii copii.atuncii cand am vazut ca ea arunca cu apa pe mine am luat sticla si din greseala am dat pe prietenul meu.Si atuncii au inceput totii sa se bata cu apa. Prietenul meu cel mai bun m-a luat de mana si m-a tras spunand,, Hai sa plecam de aici ca sa nu zica ca suntem si noi vinovatii" atuncii cand m-a tras nu stiu cum am facut dar mi-a sarit toata apa din sticla (sticla era destul de mare si era si plina) pe telefonul unui coleg.mentionez ca telefonul era iphone 4.
Acel baiat mi-a zis ca nu il intereseaza pana maine vrea totii banii pe tell de la mine si de la prietenul meu. daca nu a zis ca cheama politia.
Decii.amandoi trebuie sa dam o suma destul de mare de banii pentru a acoperii paguba. Nici parintii mei nici parintii prietenului meu nu stiu nimic de toata chestia asta.deci.
Cum le spunem parintilor despre toate astea?

Răspuns Câştigător
| morenna_5487 a răspuns:

Draga ''yloveyoujustinbieber'', parerea mea este sa spui adevarul parintilor, ei sunt singurii care iti vor da un sfat...si impreuna o sa hotariti ce sa faceti,ai incredere in tine si ia-ti inima in dinti si zile,este un lucru destul de scump dar cred ca impreuna cu apropiatii tai il vei rezolva,nu iti fie frica sa spui adevarul,adevarul este de aur iar minciuna mai devreme sau mai tirziu va iesi la iveala,asa deci sfatul meu-imparteti durerea cu parintii si la sigur te vor intelege,incearca, nu iti fie teama, dupa ce o sa le spui te vei racori si vei putea lua o hotarire corecta! Succes.

6 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Foarte simplu... exact asa cum ne-ai spus noua, asa le povestesti si parintilor, nu tine aceasta intamplare in tine, ca pe o sabie deasupra capului, care sta, sa cada pe gatul tau, ei sunt singurii. care te pot ajuta. Dar eu mai cred ca telefonul nu a patit numic, doar o dereglare temporara, acum cred, ca totul este in regula, daca ai numarul colegului de telefon, apleleaza-l si convinge-te, ce-ai zice daca iti raspunde...

| βǿβǿ a răspuns:

Aaa.

am si eu o intrebare...

de cand au voie elevii sa umble cu telefoane si cu iphone uri la scoala?
big grin

daca el si-a dus telefonul la scoala, este doar vine lui.
si l-a dus pe propria raspundere...

deci daca te ameninta cu politia. sau te loveste ca nu ii duci banii.

mergi frumos la dirigintele tau. si ii spui sa si-a adus tel. la scoala. si s-a intamplat acest accident.

tu ai scapat apa din greseala...

sper ca ti-am fost de ajutor
:*

funda?love struck
♥♥

| crytical a răspuns:

Si politia ce sa faca, nu ai voie cu telefonul la scoala si chiar daca iti aduci telefonul sau alte lucruri de valoare ti le aduci pe propria raspundere si chiar semnezi un proces verbal pentru asta. deci nu ai ce sa patesti plus ca nu a fost cu intentie, doar sa nu iti faca altceva colegu ala a tau

| juNkie a răspuns:

Ba copilule, pai daca tu esti fan justin bieber normal ca faci prostii. doamne de abia astept sa va vad in inchisoare prostii dracu
moama eu deja iti rupeam fata daca imi faceai asta

| DJRapT0r a răspuns:

Trebuie sa recunosti parintilor ce ai facut. Si sa-ti ceri scuze. E ce-a mai simpla metoda.

| Prankster6 a răspuns:

Ei da numai ca i s-a udat cu apa trebuie sa aduceti acum toti banii!