| anonim_4396 a întrebat:

Salllzzz!

Azi crap de fericire! laughing

Mama a spus ca daca intru la un liceu bun, imi va lua lentile de contact ( cu dioptrii, dar care imi mai si schimba culoarea ochilorlove struck )

Ah, de abia astept! In sfarsit numai port ochelri!hee hee

acum am niste intrebari referitoare la acest subiect:

1) E bine? E bine sa porti lentile? Care sunt avantajele si dezavantajele?
2) E sanatos pentru ochi? Adica "chestile alea" chiar le bagi in ochi!hee hee
3) De la lentile poti face conjunctivita? (am auzit si eu niste zvonuri...)

Va roooog mult raspuns!
Voi recompensa cu voturi si funda kiss

Astept raspuns atat de la persoanele care "poarta lentile", cat si de la ceilati happy

Va rog nu va bate-ti joc! Intrebarile de mai sus pentru mine sunt chiar foarte importante. happy

O seara buna! happy

Răspuns Câştigător
| Mike959 a răspuns:

Felicitari, este bine pentru ca daca-ti sunt incomozi ochelarii cu lentilele probabil te simti mult mai bine, ochii nu sunt afectati dar dureaza putin pana ce te obisnuiesti pentru ca vei avea senzatia ca ai ceva in ochi care te deranjeaza, sincer nu am auzit vreun caz de conjunctivita de la lentile! Trebuie sa ai grija de ele si sa le schimbi daca nu ma insel la 3 luni! Felicitari si bafta

3 răspunsuri:
| NevastuicAaA a răspuns:

Am auzit ca se pot bloca.Adica nu le mai poti scoate.Si dupa aia trebuie operatie.

| nega a răspuns:

Mi se pare mai corect si sint sigur ca si cu ochelari ti-ar sta foarte bine...parerea mea

| IamTheQueen a răspuns:

1. da, desi trebuie sa ai mai multa grija la sanatatea ochilor.
2. da, multa lume foloseste asa ceva,
3. doar daca nu te speli pe ochi, si dai cuiva care are conjunctivita lentilele.
( si eu port lentile b-) si e super ok, nu-ti face griji!)