| bluepuff a întrebat:

Sallut all...
am si eu o problema... un rrom nu ma lasa in pace. De cand a aflat ca sunt solo pur si simplu parca ma urmareste peste tot. Stie totul despre mine, adresa, nr, mail, nume de familie, scoala, ce imi place, ce nu etc etc :O
ma suna dimineata sa vada ce fac, dupa ziua ma intreaba pe unde sunt, nu ii spun dar spune mereu "lasa ca stiu ca esti in cutare loc cu x ". Vrea sa stea cu mine si insista in disperare. Are vreo19 ani si oricat de bine ar arata tot nu vreau sa stau cu el. Intr-o seara pe la11 si ceva ma duceam acasa cu o prietena si vine el cu masina intr-o viteza, opreste in fata mea. Era cu un prieten si imi zicea daca vreau sa ma duca el acasa si am zis ca nu, a tot insistat. NU! Pe prietenul lui il cunoasteam, le-am zis sa plece si sa ma lase in pace si atunci s`au dat jos, cu forta am intrat in masina si m-au dus pana in fata blocului. Pe drum ma tot intreba de ce nu vreau sa fiu cu el, ca o sa fie bine, etcoh go on... spuneti-mi ce sa fac sa scap de el ca ma dispera, nu stiu cum de stie tot timpu unde sunt, cu cine si ce fac. Da milioane de mesaje, ma suna de sute de ori si cand nu ii raspund deloc vine la mine...Mai multe persoane i-au zis sa ma lase dar el tot aceleasi lucruri face, e mai smecher, ar sari pentru el o gramada, in afara de rromi care sunt mi.Nu se lasa pana nu obtine ce vrea, dar nu si de data asta. De la mine nu va obtine nimic. aa si nu pot sa il ignor, am incercat, ma oftica, ma enerveaza, nu scap deloc de el daca il tratez cu indiferenta, se inrautateste situatia. Am schimbat si nr si peste putin timp il avea si zicea ca mi-am schimbat nr si lui nu i-am spus angryangryangryX. Baiat nesuferit! angry Sfaturi ceva please? cryingcrying

4 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Eu le-as zice baietilor din gasca mea d prieteni sa faca ceva cu el.sa il ameninte sau cva...sa ma apere d el. le-as zice parintilor, mai precis lui tata sa mearga sa stea d vb cu el, as incerca sa stau d vb cu parintii lui indiferent daca e major sa incerce ei sa il indeparteze de mine. daca nimic nu merge as anunta politia.

| Antrax a răspuns:

Da du-te intr-o vacanta la bunic sau undeva departe de el poate gaseste alta... sau incepe sa plangi in fata lui "da-mi pace esti un nesuferit...nu as putea sa te iubesc niciodata" poate il convingi.

| alone a răspuns:

Spumei ca nu vrei safii cu el si zii sa t lase-n pace ca nu-l place! fal sa inteleaga ca nu t intereseaza absolut d loc si eventual fa-ti un iubit mai smecher ca el daca se poate...

| NinaY a răspuns:

Nu am idee ce sa faci :O wow wow wow! Nu stiu, spune cuiva.Nu poate fi regele lumii incat sa faca ce vrea! nu stiu, parinti, politie, ceva! oricum te pot ajuta, macar te ajuta. Daca el e batut in cap si nu intelege...
sper ca te'am putut ajuta!
Pup!