| NumaiNoiDoi a întrebat:

Vreau sa stau cu cea mai buna prietena a mea si vine dupa mine fosta prietena(cea mai buna) si ma enerveaza nu stiu cum sa scap de ea sa ma lase in pace?

7 răspunsuri:
| sandra2012 a răspuns:

E geloasa pe tine pentru ca stie ca actuala ta prietena cea mai buna i-a luat locul. Incearca sa isi "recupereze" locul in viata ta, adica sa redeina prietena ta cea mai buna. Vorbeste cu ea si spune-i motivele pentru care ai decis sa te indepartezi de ea si spune-i ca nu mai e prietena ta cea mai buna ci doar a fost.

| SugarLips a răspuns:

Buna! Pai probabil ea vrea sa te enerveze ori ii pare rau ca s-a stricat prietenia voastra. daca vrea doar sa te enerveze nu o baga in seama! O sa se sature la in moment dat si o sa te lase in pace. In celalalt caz ar trebui sa vorbesti cu ea si sa ii explici ca numai puteti fi prietene, sau sa o ierti, tu decizihappysucces! Sper ca te-am ajutat:*

| Sasann a răspuns:

Cand vine fosta prietena, si nu e de fata prietena actuala, poti sa aduci subiectu despre actuala. Bafta!

| Sasann a răspuns:

Cum a fost?