| AlexJB a întrebat:

Sallutare! Cum se calculeaza media la mate? Adica se aduna notele, apoi teza se imparte la numarul de note.Sau cum era? Funda, please help!

Răspuns Câştigător
| k1tor96 a răspuns:

Salut media la matematica si la aproape orice materie se face asa toate notele fara teza impartit la cate suntde exemplu : ai 10 7 si 6 le aduni le imparti la 3 dupa aceea ori 3 plus teza impartit la 4 funda te rog:X

3 răspunsuri:
| Fulgdeenea a răspuns:

3 ori media din oral plus teza totul supra 4

| dragoshellu a răspuns:

Faci media arirmetica a notelor din oral, inmultumesti cu 3 ( media ) si imparti la 4 ( urahh!rolling on the floor

| nico10b a răspuns:

Pai,le aduni pe toate (ex. 5+8+6+10),apoi cand iti da rezultatul impartel la cate note ai(daca ai 4 note imparti la 4) sper ca te am lamurit happy