| LauriK_9092 a întrebat:

Sallz, am o prietena care cica imi e BFF dar de fiecare data cand suntem cu alt cineva isi bate joc de mine, apoi spunandu-mi ca a ras ca era amuzant...cum pot sa ii zic (fara sa o supar)ca nu imi place ce face? adica vreau sa o fac sa inteleaga ca e nesimtitasadsadsadsad:

4 răspunsuri:
| Jandi a răspuns:

Te sfatuiesc sa ii spui totul deschis si fara ocolisuri. Daca iti este cu adevarat prieena buna nu se va supara si va incerca sa schimbe lucrurile in binehappy

| YoYoHina a răspuns:

Cum o mai poti numi BFF? Adica isi bate joc de tine si te face de ras? doamne! spune-i "Hei sti te rog inceteaza deficare data cand ne vedem si mai e altcineva tu iti bati joc de mine si asta nu imi place te rog inceteaza" sau raspundei cu aceeasi moneda sa vada cum te simti insa cred ca e mai bine sa ii zpui ca nu iti place ce face...

| xgeanina a răspuns:

Si eu am patit asta rolling eyes straight face pai asta inseamna ca nu este o prietena adevarata, ai putea sa o iei la o discutie si sa-i zici ca nu-i frumos ceea ce face si tu te simti prost si daca chiar iti este BFF sa numai faca asta. Succes:*

| luizaasmile a răspuns:

Nu trebuie sa ii spui ca e nesimtita. Trebuie sa ii spui ca nu iti place ceea ce face si daca iti e prietena adevarata va renunta. Dar daca continua, departeazate de si raspundei cu aceeasi monedawinking.