| InStYle a întrebat:

A venit o fata in clasa la mine e noua... m-am indragostit de ea si vreau niste sfaturi ca sa ii placa si ei de mine i-a zis unei prietene ca sunt putin frumos pls niste sfaturi funda

Răspuns Câştigător
| sweet4ngel a răspuns:

Din fericire pentru tine tocmai am terminat o carte şi o copiez aici scuze că e cam lungă

Zece secret în a cuceri o fată
Mă uimeşte faptul că aceste secrete nu sunt ştiute de toţi băieţii. Ele are trebui să fie aplicate de orice băiat care vrea să cucerească o fată. Dacă vrei să cucereşti o fată şi nu aplici aceste secrete, mai bine ai lăsa-o baltă. Ca să nu vă mai ţin în suspans vi le voi dezvălui:
1.Să fii sincer
2.Să o respecţi
3.Să nu o sufoci
4.Să o faci să râdă
5.Să îi mai faci câte un compliment
6.Să ajungi să o cunoşti
7.Să ai curaj să-i spui ce simţi
8.Să fii sigur pe tine
9.Să fii priceput
10.Să o ajuţi de câte ori ai ocazia
Să începem cu primul secret. Mulţi băieţi pentru a cuceri o fată nu sunt prea sinceri cu ea. Aceasta îl place din ce în ce mai mult, dar în final când află adevărul (fiindcă până la urmă tot îl află) nici că mai vorbeşte cu el. Deci ţineţi minte! Fetele nu suportă minciuna!
Al doilea secret. Aici băieţii greşesc, fiindcă cred că dacă o înjură sau se dau ei şmecheri pe lângă ea aceasta o să îi placă. Dar o fată nu o să aprecieze că te porţi urât cu ea. Poate mai sunt şi excepţii de fete cărora le plac băieţii care înjură, dar vă spun că acele fete nu prea sun de calitate.
Al treilea secret. Măi băieţi! Trebuie să îi mai lăsaţi şi ei spaţiu, fiindcă altfel o veţi pierde. Ar fii bine să mai staţi prin preajma ei ca să aflaţi lucruri despre ea, dar nu exageraţi altfel la un moment dat poate să vă întrebe „Da de ce te tot ţi după mine?" şi tu ce poţi să faci? Ori să o minţi, dar cum am mai spus până la urmă află, ori să îi spui că o placi dar dacă e prea devreme să afle sau mai e cineva prin preajmă răspunsul ei va fi ceva de genul că îi pare rău dar ea nu simte nimic pentru tine blablabla. Aşa că nu vreţi să ajungeţi într-o asemenea situaţie.
Al patrulea secret. Pentru a ajunge la inima unei fete trebuie să şti să o faci să zâmbească. Fetelor le plac băieţii glumeţi, deci trebuie să fii glumeţ. Dar ai grijă ce fată e fiindcă unele fete nu suportă glumele vulgare, dar la unele merge .
Al cincilea secret. Băieţii nu îi fac complimente unei fete fiindcă ori le e ruşine, ori uită. Dar nu trebuie să fie aşa fiindcă o fată apreciază foarte mult un compliment. Dar nici aici nu minţii. Prinde momentul oportun pentru a-i face un compliment. Spre exemplu când şi-a făcut părul într-un fel mai diferit sau s-a îmbrăcat cu ceva mai deosebit atunci e momentul.
Al şaselea secret. Ca să îi faci un cadou pe placul ei sau ca să găseşti lucruri în comun trebuie să ajungi să o cunoşti. Pentru aceasta ori stai pe lângă ea, dar cum spuneam şi la punctul trei, nu o sufoca!, ori încerci să afli de la prietena sau sora ei preferinţele ei.
Al şaptelea secret. Când crezi că ea a început să simtă ceva pentru tine poţi să îi spui şi tu că o placi, dar în primul rând nu trebuie să te grăbeşti, dar nici să o lungeşti prea mult pentru a nu o pune pe ea în situaţia să îţi spună acest lucru. Oricum această poate să nici nu se întâmple. În al doilea rând nu mai trebuie să fie nimeni prin preajmă pentru ca ei să nu îi fie ruşine să îţi spune că şi ea te place.
Al optulea secret. Fetele se lasă impresionate mai ales de băieţii sigur pe ei. Pentru asta trebuie să nu prea ai frici, sau, dacă ai, să încerci să le combaţi, să încerci să fii optimist şi să fi mereu sigur pe ceea ce faci.
Al nouălea secret. Pentru a impresiona o fată trebuie să şti câteva trucuri cum ar fi: Să te pricepi să repari nişte lucruri de exemplu un telefon sau alte lucruri pe care le are ea sau prietenele ei, să şti câteva remedii : de exemplu se juleşte una din prietenele ei sau chiar ea. Tu poţi atunci să ieşi în evidenţă ori folosind o plantă cum ar fi o nucă crudă (verde, nefăcută) pentru a ajuta fiindcă nuca conţine iod, ori poţi să o pansezi sau să o duci cu ea la baie ca să o ajuţi să se spele. Fetele mai apreciază de asemenea şi băieţii care cunosc florile deci, pune-te cu burta pe cartea de botanică . Pentru toate acestea trebuie să studiezi, fiindcă decât să greşeşti mai bine nu mai faci nimic din cele de mai sus.
Al zecelea secret. Orice fată visează la un băiat care să o protejeze şi să îi fie alături în situaţii grele. Tu poţi să-i demonstrezi că ai aceste calităţi ajutând-o de câte ori ai ocazia, fiindcă vei vedea că fetele au des nevoie de ajutor. Dar ai grijă să nu profite de tine .
Sper că o să reuşeşti să aplici aceste secrete şi că vei reuşi să cuceriţi fata pe care o placi. Dar îţi dau un pont: nu mai da nici unui băiat să citească această carte, fiindcă se poate să o aplice mai bine decât tine şi îţi scad şansele în a cuceri fata iubită.

Succes!

3 răspunsuri:
| IonutPutinica a răspuns:

Buna abordeaz-o, mergeti la plimbari prin parcuri cu mai multi colegi stai pe langa ea si cand o vezi mai happy intrea-bo daca simte si ea acelasi lucru pe care il simti tu

| PetricaJoi a răspuns:

Adevarul este ca esti si frumos. O sa iti pice in plasa sigur laughing

| Dariuspeerta a răspuns:

Pai in primul rand draga prietene trebuie sa incerci sa te bagi in seama cu ea"de exemplu unde stai cand e ziua ta de nastere sau ai un pix sa ma imprumuti chesti de genul asta "iar dupa aceea trebuie sa te tot bagi in seama cu ea sa o scoti la un suc si s-a rezolvattongue