| rzv1337 a întrebat:

Salut, acum aproximativ o luna mi-am facut un Card BCR pentru adolescenti, mai exact Xteen BCR.
Pe el ar trebui sa-mi intre bursa de la liceu lunar.
Din cate am observat, cardul nu poate fi conectat la contul Paypal. Nu am niciun "IBAN" la acest card, nu stiu unde il pot gasi.
Intrebarea mea este daca il pot conecta la Skrill, in skrill bag banii cu "paysafecard" si de acolo mi-as dori sa-i scot pe card. O sa mearga? O sa-mi blocheze cardul? Vreau sa spun ca pe card am 0 RON, ar trebui sa-mi intre aproximativ 800 RON in Decembrie, asa mi s-a spus. DAU FUNDA!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, ca sa-ti faci cont Paypal, trebuie sa ai deja 18 ani impliniti, ori tu ai doar 14, deci nu esti eligibil sa ai cont Paypal.

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, tu nu poti avea cont Paypal, deoarece nu ai 18 ani impliniti si nu esti eligibil sa ai cont la ei.

Nu stiu cum functioneaza paysafe sau skrill... poate te va ajuta altcineva, eu sunt experta in Paypal doar happy

| MadnesOfJuice a răspuns:

Iti poti face cu numele mamei tale. Ii spui mamei tale sa iti bage 10 lei pe cont si gata happy. Nu ai nevoie de 5 euro. E nevoie ca paypal sa verifice contul, e destul si 5 lei daca vrei asa.

| jakkyjakk a răspuns:

Ok ca sa iti faci in paypal trebuie ca cardul sa fie de viza si sa ai cel putin 5 sau 10 euro pentru ca atunci cand il inrolezi trebuie sa iti ia 1.50 € si dupa aia iti trebuie un cod din 4 cifre codul acela il găsesti in extrasul de cont. Sau daca nu suna la bcr sa ti.l dea. Sper că te.am ajutat! Zi frumoasa sa ai!?