| Laur195 a întrebat:

Acum cateva zile am cazut destul de rau cu motocicleta(eu nu am ceva grav, insa ea da) iar de atunci parintii mei si majoritatea prietenilor sa tin de mine sa o vand si sa ma las de "pasiunea" asta...M-am gandit destul de mult la asta, si totusi nu pot face asta, chiar daca e destul de periculos...Voi ce ziceti sa fac? Sau cum ii fac pe ei sa ma lase in pace

Răspuns Câştigător
| n0rthestside a răspuns:

Auzi uni sunt pasionati de sport, jocuri video, bodybuilding, sala etc..toti avem ceva vicii pe care nu le putem elimina din viata de zi cu zi. Si acum referitor la intrebarea ta. nu te lasa, daca iti place continua, nu stiu ce prieteni sau parinti sunt aia... sa te lasi pentru ca ai cazut odata? laughing) ai putina grija, mai poti baga din cand in cand putina viteza sau ceva..cazaturile la oricine se poate intampla si nu pot determina sfarsitul lumii, te rog continua si nu te lasa de ce-ti place sa faci..motiveaza-te singur, si in privinta cum sa-i convingi, nu trebuie sa-ti spunem noi ce sa zici, spune-i ce simti tu, si zi doar ca a fost o intamplare. e ceva normal, o zi buna.

| Laur195 explică (pentru n0rthestside):

Poate ii inteleg, motorul e dauna totala...Nu mai merita reparat si poate de aia laughing

| n0rthestside a răspuns (pentru Laur195):

Pai daca chiar tii. strangi bani si aia e laughing) dar daca nu...

| n0rthestside a răspuns (pentru Laur195):

Funda?

| Laur195 explică (pentru n0rthestside):

Pai, am incotro? laughing Ma pun pe economii

6 răspunsuri:
| Ionica_Labau_Cristiana_2001 a răspuns:

Ai putea să îți cumperi un costum de protecție, nu doar cască (asta în cazul în care nu ai deja). Vor vedea ca ești mai în siguranță și poate te vor lăsa. Își fac griji că îți pui viata în pericol și din cauza asta nu vor să te mai lase.

| Laur195 explică (pentru Ionica_Labau_Cristiana_2001):

Am costum de protectie, si-a facut foarte bine treaba...