| Crisaul a întrebat:

Acum de 1 an, am vazut o fata si m-am "indragostit" inca de prima data, de cand am vazut-o, cam prin Septembrie. De atunci n-am mai vazut-o deloc, si in fiecare zi ma gandesc la ea si nu pot sa o uit. Ea are prieten, si nu pot sa ma bag intre ei 2. Ea mi-a spus ca nu e bai daca vorbesc cu ea. Bun, am vorbit vreo 2 zile, si am intrebat-o daca poate sa vorbim despre ceva, mi-a zis "ok...", atunci mi-am dat seama ca e ocupata sau ca nu vrea sa vorbeasca. Peste vreo 3 zile, i-am spus ca daca are ceva vreo problema sau are nevoie de ceva, sa ma contacteze daca nu i se pare ciudat, ca nu ne cunoastem mai deloc, desi am incercat, nu puteam ca era prea ocupata sau nu voia sa vorbeasca (dupa mi-am dat si eu seama ca, eram prea insistent, prea prost, adica i-am scris cam des). In fine, ea nu m-a intrebat nimic, nici nu mi-a cerut de ce are nevoie. Suntem la o distanta cam de vreo 40-50 de km, poate si mai mult, nu stiu exact, nici nu pot sa-i demonstrez cat de mult o plac, nici nu pot sa vorbesc cu ea ca are prieten. Ce sa fac? (scuzati daca am gresit categoria)

Răspuns Câştigător
| Hellobello a răspuns:

Are prieten, ar trebui sa o lasi in pace, pune-te in locul iubitului ei, ti-ar conveni sa-i dea un baiat mesaje iubitei tale? Nu o mai cauta si daca e sa fie va fi. Poate ca atunci cand te vei astepta mai putin te va cauta ea. Momentan e cu iubitul ei si nu prea poti sa faci nimic. Nu vrei sa le strici relatia, nici nu ai certitudinea ca ea te place

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nimic. Oricum i-ai dat deja impresia ca esti un catelus si i-ai pierdut tot interesul.

| munteanuionvictor a răspuns:

Să cauți pe alta.