| anonim_4396 a întrebat:

Acum o saptamana m-am intors de la mare. Drumul a durat cam 11 ore cu trenul, unde am inceput sa simt o mica usturime in zona labiilor mari. Cand am ajuns acasa m-am uitat si aveam ca 3-4 bubite care semanau foarte bine cu aftele bucale. Acum, una dintre ele are coaja, ca si cum a fost rana acolo. Are cineva idee ce ar putea fi?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi indicat sa discuti/sa fii consultata de medicul de familie care sa-ti dea o trimitere la un medic cu specializarea dermatovenerice, sau la un medic ginecolog. S-ar putea sa fie vorba de o infectie a carei natura sa se poata determina doar prin analize specifice. Multa sanatate!

| Clorox a răspuns:

Iritatie, du-te la farmacie si cere o crema pentru iritatii acolo jos!