| Madalyn a întrebat:

Salut, ajutati-ma va rog si pe mine intr-o problema.
Vreau sa-mi fac si eu o prietena. dar poate ca nu asa ar trebui sa incep

M-am mutat de curand din localitatea "x" in localitatea "z". dar nu localitatile sunt importante.
Sa spunem doar ca in "z", desi nu este localitatea mea natala, aici am mai multi prieteni.
Problema este urmatoare, m-am mutat mai pe la periferie, intr-un cartier nu prea primitor si cum eu sunt tare in gura de fel, deja mi-am facut ceva "prieteni" cipsy pe aici. dar practic ei au inceput-o. credeau ca s-a mutat alt fraier care sa-l goleasca de bunuri

Si acum revin la ceea ce am scris in al II-lea rand. vreau sa-mi fac o prietena, dar eu sunt obisnuit ca mereu cand ies cu o fata, pe la sfarsit ne refugiem la mine acasa. acum nu prea mai pot face asta si nu este vorba ca m-ar prinde vecinii sa ma bata, e vorba sa nu o zareasca candva pe don`soara singurica si sa se lege de ea deoarece este prietena mea. sper ca ma intelegeti!
Deci mi-as face griji pentru ea.

Deea ce vreau eu de la voi, este daca se poate, sa-mi dati niste alternative. exclus hotel ca nu sunt baiat de bani gata, exclus prieteni deoarece o sa ne lipseasca intimitatea si exclus sa o rog pe ea sa mergem la ea acasa. pa`n la urma eu sunt barbatu la naiba, ma fac de ras!

Deci nu stiu ce as putea sa fac, traiesc cu frica ca nu o sa-mi mai fac niciodata o prietena pana nu ma mut de aici straight face

Ceva sfaturi? Multumesc.

4 răspunsuri:
| Madalyn explică:

Se pare ca nu m-ai inteles laughing
Poti sa-mi fac o prietena oricand, nu asta este problema... problema este ca nu vreau s-o aduc in cartierul meu si sa sa-i fac probleme cu noii mei "prieteni".

Nu mi-e frica de ce-as putea pati eu, ci de ce ar putea pati ea.

| Madalyn explică:

Isabela, numai la prostioare iti fuge minteahee hee
Tu cand iesi cu prietenul tau, sa inteleg ca te tine tot timpul prin cluburi, prin parc, mai stati intr-un pub sau ceva in fum de tigara si app. eu nu fumez si nu-mi plac cluburile sau pub-urile... de aceea singurul loc unde mergeam cu o fata sa petrecem ceva timp impreuna, nu neaparat sex. poate un film sau o simpla discutie nevinovata. era la mine acasa... acum toate s-au schimbat si nu ma pot adapta noilor conditii sad de accea am deschis threadul asta, sa-mi dati niste sfaturi!

| Cristianloveilinca a răspuns:

Mai esti barbat nu iti Mai fie fricalaughing daca vrei o prietena trebuie sa vorbesti cu ea si sa nu fi timid pe mine ma plac multe fete pentru ca am muschi sunt pe primul loc la toate dar am doar o prietena

| IngerulFaraAripi a răspuns:

Mda ma rog da dc ar trebui sa o duci la tine adica poti sa fii cu ea si fara sa o... adica nu te combini cu a tipa doar pentru asta si pentru cum e si ptc o placi