| NubleReapper a întrebat:

Salut,am 1.70 si 56 kg si am putina burta!
Ce imi puteti recomanda sa slabesc si sa ma tonifiez mai rapid?

Răspuns Câştigător
| gshdyxdjs a răspuns:

Fa exercitiu fizic, o sa observi diferente din prima saptamana.(asta inseamna nu doar 5 min pe zi) si nu manca fainoase si chestii cu zahar(deci fara mec kfc etc ca astea au fffffff mult zahar. chiar si starbucksul)
ia o mai usor cu painea ca aia ingrasa cel mai tare. bea multa apa(adica cand ai chief de ciocolata... beeea apa). e de preferat sa faci exercitii de dimineata.
nu manca de la ora 18(6) in sus. ca nu e tocmai bine sa mananci inaine de culcare. vezi ca ritmul de somn are o oarecare legatura. avand in vedere ca ai pus o intrebare la categoria adolescenti inseamna ca mergi la scoala deci culca te la9-10, trezeste te de dimineata
si mergi pe jos la scoala (eventual cu metroul autobuzul tramvaiul etc)

+ un mic tip pe care nu ar trebui sa ti l dau.
atunci cand iti umplii stomacul cu apa iti amani foamea.

1 răspuns:
| Anayss a răspuns:

Cu toți stim ca pentru a avea o silueta de invidiat trebuie sa respectăm anumite reguli si daca ne dorim cu adevarat sa arat bine avem nevoie de voință multa si de un stil de viata cat mai sanatos. Fructele si legumele sunt principalele pentru a te tonifia. Mersul la sala ar putea fi un plus. Jogging, alergari in aer liber. Multa bafta!