| nameone a întrebat:

Imi place o fata si nu stiu cum sa o abordez, sunt timid, deci nu stiu cum sa vorbesc cu ea, incerc dar ma blochez. Ce sa fac? Dau funda1

11 răspunsuri:
| LalLyBoOmD a răspuns:

Mereu cand un baiat place o fata nu se observa dar, cand fata place un baiat se observa! Daca nu arata nici un semn precum : sa-ti faca cu ochiul, sa te ia de mana, sa te invite undeva..., sa vina sa vorbeasca cu tine, sa-ti dea lucrurile ei, sa-ti zambeasca, sa se imbrace frumos cand va intalniti mai retras; inseamna ca nu e interesata! Poate are prieten. Dar, daca vrei "s-o abordezi" de exemplu mie mi-ar placea ca un baiat sa ma invite in oras, la un suc sau la un film romantic unde poate sa-si faca "miscarea" laughing, sau sa-mi lase biletele secrete (ai grija sa afle cine esti sa te prefaci ca nu ai vazut ca ea te-a vazut daca intelegi ce vreau sa zic ) sau sa-i dai un trandafir, sau rogi o prietena de a ei sa o intrebe daca te place si afli! fundita?

| condemnedAntagonist a răspuns:

Hey! sunt fata si imi place ca un baiat sa o ia cu incetisorul.invito la un suc, si fa-i complimente eu ador cand cineva imi face complimente. poti sa incepi prin a tine-o de mana, imbratiseazo, sarut-o pe obraz, dupa pe gura si nu mai pui intrebarea ca e evident ca sunteti un cuplu. sper ca ti-am ost de ajutor

| Alexis_6755 a răspuns:

Admirai hainele happy

| meduzzza a răspuns:

De ce sa fii timid mai ales cand e vorba de o persoana care iti place. Chiar nu inteleg treaba asta sa fii "timid". Spune-i ce ai de spus...

| mada1 a răspuns:

Salut.din nou apare intrebarea.cunosti fata?( adica sunteti in aceeasi clasa.acelasi cerc de prieteni etc. ) sau e o fta pe care ai vazut-o prin scoala si nu ai cum " sa te bagi in seama cu ea "?
daca faceti parte din acelasi cerc.treaba e simpla.usor usor te aproprii de ea.dar cred ca la tine problema e la fel ca si la mine laughinglaughingeu m-am obisnuit sa nu cer raspuns la astfel de intrebari.pentru ca nimeni nu te poate ajuta.de geaba iti spun eu aici fi tu insuti.fi barbat.fi cu tupeu laughing daca tu cand esti fata in fata cu ea nu mai scoti un cuvant laughing)trebuie sa te " regasesti tu insuti ".sa faci asta cand simti ca esti pregatit.
daca fata de care iti place nu o cunosti.si ai vazut-o asa prin scoala. sfatul meu e sa gasesti pe cineva care sa te prezinte. pentru ca asa e greu sa " te bagi in seama singur ".si de obicei chestiile astea se rateaza.si mai par si penibile uneori. laughing bafta.

| ERazvy a răspuns:

Du-te si spune-i : Salut! Eu fac mai multi bani decat poti tu sa cheltui.

| RedDragon86 a răspuns:

Pentru inceput trebuie sa nu-ti fie frica.Trebuie sa te duci direct la ea si sa o intrebi daca vrea sa iesiti la un suc sau sa va plimbati.Si daca te respinge, incearca in continuare

| purpleee a răspuns:

Ohhh godrolling eyes nu trebuie sa fi timid,trebuie sa fii tu insuti adica comportate ca de obicei oh go on in plus depinde si ce fel de fata e, daca e una mai indrazneata va face ea primul pas dar daca e la fel de tmid ca si tine ee mult mai bine pentru ca atunci poti sa te simti mai sigur pe tine(iti spun eu ca asa eeesmugsmug)insa nu uita fetelor le plac baietii care le arata ca le pasa de ele mai ales cand esti cu pritenii tai, atunci trebuie sai arati mai mult ca ii dai atentzietonguesper ca ti-zm fost de folostongue

| scorpioncon78 a răspuns (pentru purpleee):

Mi-a placut cum ai pus problema asa mai merge

| Birau_Mihail_Marian_Daniel_1994 a răspuns:

Sincer... Uite, indiferent de câte fete iti vor da sfaturi de cum ar trebui sa acționezi trebuie să reti o chestie importanta! Cum degetele de la mâna sunt diferite asa si fetele dar si băieții. Adică da poate ce spun ele cu siguranta merge pentru ele în schimb e foarte posibil ca la fata în cauză sa nu meargă si sa devina un moment penibil. Daca o cunosti cat de cat atunci ar trebui sa stii cum sa acționezi. Ce sfat iti pot da... Sa ai curaj micuțul a prieten. Asta nu inseamna sa te duci la ia si sa ii cari limba pe gât. Inseamna sa te bagi in seama cu ea sa fii isteț sa ii dai replici care ar putea sa o intriga sa ii stârnească interesul sa o tachinezi putin dar nu în direcția în care sa o insulti. Si cel mai important contactul fizic.o atingere pe mana pe brat pe umăr pe spate dar nici prea sus nici prea jos. Sper sa înțelegi la ce ma refer. Succes

| simi_2375 a răspuns:

Cu cat te gandesti mai mult cum sa o abordezi cu atat nu iti va iesi.invit-o la un film si acolo crede-ma vei stii cand cum si ce sa faci...(spre norocu tau sper sa nu semene cu fata de care imi place...la mine chiar ca e o problema e inabordabila).