| RPG878 a întrebat:

Salut! Am 13 ani, aproape am 14 și am înălțime 1, 74 cât credeți ca o sa cresc de mult? Eu as vrea sa nu mai cresc.Ce pot face sa nu mai cresc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde daca esti fata sau baiat. Daca esti baiat, s-ar putea sa mai cresti. Si nu nu fii niciodata nesigur/ă de inaltimea ta. E frumos sa fii inalt/ă. Daca esti baiat sa stii ca chiar esti norocos. Mai ales daca ajungi la 180 cm. Daca esti fată tot norocoasă esti. Deci mandreste-te cu asta happy oricum nu cred ca o sa mai cresti prea mult, depinde de inaltimea celor din familia ta

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poți face nimic.

| Iunicu a răspuns:

Stai liniștit nu vei mai creste foarte mult. Și oricum nu poți face nimic. Să nu te gândești cumva sa încerci să faci ceva care te-ar putea opri din creștere. Nu funcționează nimic, dimensiunile oaselor noastre sunt setate genetic.

| TheBlackGuy17 a răspuns:

Păi e totul natural, deci nu poti face nimic. Pana la 20 și ceva de ani vei tot crește, dar fii mândru și mulțumit de tine, deoarece multi doresc și vor dori să fie ca tine, dar nu pot.