| AnonimFaraIdentitate a întrebat:

Salut, am 13 ani, ma cert foarte grav cu mama mea pentru ca nu ma intelege deloc, nu poate intelege sa iau o nota mai mica de 7 si ei bine m-a lovit pubertatea, de cand m-a lovit pubertatea mama a inceput sa ma creada un golan, pentru ca am chiulit si eu prima oara in viata mea si a aflat (din vina ca am profesori comunisti care ameninta toata clasa cu corigenta, n-am chiulit singur, am chiulit toata clasa practic), ma face golan si se plange la toata familia mea ca sa nu mai tina cu mine (ea n-a fost cine stie in scoala nu inteleg de ce ma vrea ultimul tocilar) eu nu am fumat, baut, drogat vreodata, nu am injurat-o. Am ganduri sinucigase si ganduri de a fugi de acasa, stiu ca la 13 ani nu poti pica in depresie, dar incet incet intru in ea si parintii mei sunt divortati si nu ma apara nimeni. A inceput sa-mi ia din banii salvati pentru cazuri speciale.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"mama mea pentru ca nu ma intelege deloc... am profesori comunisti"

toată lumea e impotriva ta și tu ești perfect, cam ăsta să fie mesajul? hmmm, ia uită-te nițel in oglindă, critic

| AnonimFaraIdentitate explică (pentru sierra1):

Te rog sa mai citeste odata, ca n ai inteles nimic din ce am zis, si cand am zis eu ca ma cred perfect? Doar pentru ca mama mea nu ma intelege si profesorii au boala pe toti?

| sierra1 a răspuns (pentru AnonimFaraIdentitate):

E clar că n-ai priceput o iotă. Nu-i bai, tu ești - așa cum rezultă din ce spui - perfect și lumea e strâmbă. Ori te adaptezi tu la ea ori ea la tine. Ce zici c-o ieșit de aici?

Răspuns utilizator avertizat
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Știi ce e aia inteligență emoțională? Să știi să îți controlezi și să îți utilizezi emoțiile spre binele tîu. iar nu în mod distructiv. Asta se
învață. Fiecare pe pielea lui.

Răspuns utilizator avertizat
| bianca47 a răspuns:

Asa sunt si eu cu mama. acum fac 16 ani si certurile inca nu s au terminat, nu pot decat sa ti urez bafta
cateva sfaturi ar fi sa o lasi sa vb si sa i zici da da da da, sa stai in camera ta in caz ca te deranjeaza prezenta ei si sa nu pui la suflet tot ce iti spune, ca daca iei in considerare toate jignirile o sa cedezi psihic la un moment dat. bafta prietene ca ai nevoie!♡

| AnonimFaraIdentitate explică (pentru bianca47):

Multumesc, chiar foarte mult