| Google123 a întrebat:

Deci am un prieten sau am fost odata sad din clasa 4 eram foarte buni dar acum sunt clasa a 6 si nu stiu i-a zis un ratat ca l-am injurat si nu l-am injurat si i-am spus dar mi se pare ca nu ma intelege chiar tin la el ca prieten si nu vreau sa ma cert, dar nu mai vb cu mine ce pot face sad?

13 răspunsuri:
| BlueViP a răspuns:

Daca tu ai incercat sa-i explici, dar el nu are incredere in tine, ce poti sa faci? Mai incearca odata si spune-i ca daca nu te crede asta e, dar sa nu vina la tine cand va fi vorbit si el pe la spate.

| Google123 explică (pentru BlueViP):

crying,era un prieten foarte bun eu i-am spus sa facem pace si el a zis ca da dar a 2 zi la scoala nu a vrut +cu acel copil sa si batut si injurat eu nu l-am injurat si batut, a si venit la mine mancam inperuna eram prieteni buni, dar nu stiu ce are sad

| BlueViP a răspuns (pentru Google123):

Imi pare rau pentru prietenia voastra, dar nu e un sfarsit de lume. Cand o sa-si dea seama ca cel care v-a indepartat e o persoana falsa se va intoarce. Intr-o prietenie increderea e cea mai importanta, iar daca tu nu ai facut nimic care sa-i dea de banuit, atunci nu ai ce sa faci, doar sa astepti sa-si dea seama ca el e cel care a gresit. TOtusi acest lucru se poate sa nu se intample niciodata.

| Google123 explică (pentru BlueViP):

sad,ce sa zic...,+ala a zis la toata clasa sa nu mai vb cu mine si acuma nimeni nu mai vb, o sa ii spun si maine daca nu vrea sa fie sanatos., treaba lui, eram foarte buni prieteni cei mai buni fara mine nici nu mergea in curtewinking

| BlueViP a răspuns (pentru Google123):

Atunci nu avea motiv sa-l creada pe celalalt. Gandeste-te ca poate nu iti merita prietenia. Ai putea sa aduci argumente gen: cine ti-a fost alaturi, cu cine ai stat atata timp, ma cunosti de 2 ani... dar poate ca el nu mai vrea sa fiti prieteni si, desi cred ca o sa te superi pentru ce iti zic, se poate sa se fi folosit de tine.

| Google123 explică (pentru BlueViP):

Probabil.

| OmSinguratic a răspuns (pentru Google123):

Problema asta se poate rezlova prin un fel de violenta de razbunare...cand e ala cu spatele da-i cu o carte in cap sau tragel de un fir de par sad

| LadyMelian a răspuns:

Daca prietenul tau refuza sa te asculte pe tine si mai bine pleaca urechea la barfe atunci nu merita atentie.Lasa-l in pace ca daca are nevoie sau isi da seama de adevar o sa se intoarca el.Nu trebuie sa te certi cu el dar nici sa fi insistent. Dragoste/prietenie cu forta nu se poate.

| OmSinguratic a răspuns:

Pai poate nebunu ala s-a gandit sa-ti minte prietenul si sa nu mai fiti prieteni.
Asta inseamna ca sa razbunat pe tine s-au ceva de genul.

| MadAlice1 a răspuns:

Daca tii la el incearca sa-l faci pe acest ratat sa-ti spuie tie in fata adevarul si inregistreaza-l. Incearca sa cauti dovezi, si daca acea persoana iti este prieten inseamna ca trebuie sa aiba increde in tine, doar daca il crede pe acel ratat inseamna ca prietenia s-a distrus. El doar te-a folosit. Am avut si eu o prietena insa Ea din cauza verisoarelei mele a inceput sa-si bata joc de mine si sa ma injure. Avea increde doar in "super fete din clasa" si mereu ma folosea. Am inceput sa ma obisnuiesc cu faptul ca nu mai am prieteni insa nu m-am mai lasat folosita.

| Google123 explică (pentru MadAlice1):

crying,era un prieten bun adica mergeam la el acasa venea la mine mancam inperuna vorbeam inperuna ma jucam cu el in ore, dar acum stau singur in banca si mai se uita la mine ca cum as fi un strain sad mi se pare!

| Google123 explică (pentru MadAlice1):

crying(,nu cred ca e asa adica chiar imi cumpara inghetata din bani lui chiar imi si inprumuta daca aveam nevoie dar normal si eu iii imprumutam, de ce e asa acum ma trateaza ca pe un strain se mai uita la mine si nu mai zice macar ceau nimic

| OmSinguratic a răspuns (pentru Google123):

Nu mai plange il poti recupera cu un mod.
Razbunarea ratatilor prin violenta tongue
Trebuie sa faci un duel cu ala s-au ceva de genul da-ca nu ma insel