| IF88MDL a întrebat:

Salutare tuturor! Daca am un card la Banca Transilvania si cineva imi trimite bani in ziua de vineri, de pe un alt card (ING BRD BCR) sau de pe contul sau bancar e posibil sa ajunga banii tocmai luni sau ar fi trebuit sa ajunga in aceeasi zi, adica vineri?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, vor ajunge luni. Cand am spus a doua zi ma refeream la zile bancare, care sunt numai zilele lucratoare, nu si cele libere.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca alimenteaza cardul la o unitate a Bancii Transilvania ii ai in cateva minute. Daca alimenteaza de la alta banca ii vei avea numai a doua zi. Numai bine!

| IF88MDL explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc de raspuns dar eu nu asta am intrebat happy

| Ioandelasal a răspuns (pentru IF88MDL):

Nu se pot trimite bani direct de pe card, trebuie sa depuna suma de bani in contul tau de card (asta inseamna alimentarea cardului), indiferent daca o face depunand suma cash la ghiseu ori prin ordin de plata din contul lui curent. De aceea ti-am raspuns asa. In aces mod ii trimiteam si eu bani fiului meu, pe timpul cat a fost student.

| IF88MDL explică (pentru Ioandelasal):

E mult mai bun raspunsul asta dar totusi eu intrebam : eu am card la BT,daca ii pune VINERI de pe contul sau bancar care e la ING,BCR sau BRD,exceptand BT, tinand cont ca e week-end, asta inseamna ca ajunge LUNI banii pe cardul meu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru IF88MDL):

Da, vor ajunge luni. Cand am spus a doua zi ma refeream la zile bancare, care sunt numai zilele lucratoare, nu si cele libere.

| pink425 a răspuns:

Nu ...transferul online in general se face in 2 zile lucratoare! daca e din aceeasi tara. sunt sanse sa ajunga in 20-30 de minute