| vladtszzy a întrebat:

Salut, am 14 ani.
Fac sala de 5 luni, am consumat pre workout, creatina pastile și gainere.
Vreau sa încerc sa bag și steroizi am auzit ca sunt buni și ajuta masa musculara sa se dezvolte.
E bine dacă as încerca?
Dar de câteva zile am dureri în partea de jos mai ales după masă.
De la ce poate sa fie?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai consuma asa ceva de la varsta asta.
Poti avea probleme mai tarziu.
Organismul tau este in crestere naturala.
Nu il forta cu diferite prostii.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! La 14 anisori sala este interzisa, fiindca inhiba hormonii de crestere!
Categoric nu la creatina si gainere fiindca iti infleunetaza negativ hormonii si cresterea si iti afcetaeza organele interne.

Dupa cum vad, deja au inceput problemele de sanatate... au aparut primele dureri.
Opreste porcariile sintetice care le bagi in corp ca iti nenorocesti sanatate la anisorii astia!

Nu stiu unde iti sunt parintii de nu te supravegheaza, dar faci numai ce nu ai voie sa faci si curand vei putea avea probleme mari de sanatate!

| Violleta2022 a răspuns:

Vladut, vin azi si-ti scriu cu mare durere....copilul prietenie mele, care avea 34 de ani si-a pierdut viata azi, in urma unui atac de inima de la o doza de steroizi.
Te rog din toata inima sa nu iei steroizi vreodata, ca-i pacat sa iei un drog atat de puternic si mortal.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu e bine deloc să bagi steroizi în tine la 14 ani.

| VoidEternal a răspuns:

Poți să mergi cat vrei la sala dar lasă porcăriile. Apa mestere, altceva nu ai nevoie.

| AjutorLaNevoie351 a răspuns:

O sa iti pice penisul daca bagi steroizi