| anonim_4396 a întrebat:

Salut
Am 14 ani si am aflat ca am epilepsie.Acum iau 2 pastile pe zi de "Depakine" (dimineata+seara) dar eu nu am avut nici o criza.
EEG si RMN'ul au iesit bine.
De unde a dat neurologul acest diagnostic?
Voi lua medicamente toata viata?
Daca mai e cineva cu epilepsie imi poate trimite un mesaj cu id'ul lui pe privat happy.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pai si cum ai fost diagnosticat, de ce te-ai dus la neurolog?

| Susuki a răspuns:

Intamplarea face ca tocmai am vb la scoala de aceasta boala. Din cate am retinut cica de boala asta nu scapi si se poate intampla sa ai crize.Desi o tii in frau cu medicamente tot nu scapi de ea.Si inca ceva:zice ca astia care sufera de epilepsie isi pierd cunostinta cand fac o criza deci poate ai avut una da nu. ti aduci aminte.

Suna cam ciudat, nu?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La varsta de 11 ani am avut acelasi diagnostic cauzat de convulsii, luam aceleasi pastile (Depakine). Acum am 17 ani si nu imi vine sa cred ( cu toate ca imi aduc oarecum aminte unele lucruri.). Acum sunt bine datorita dr si pastilelpor, sper sa te ajute si pe tine! pupici

| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu informatii despre Epilepsie.

http://www.topmedica.ro/blog/category/epilepsie/.

Poti pune intrebari chiar pe site iar medicul iti va raspunde in scurt timp. Succes :)

| paslacosmin a răspuns:

Salut! eu am facut 7 crize(convulsii)si am fost la spital la iasi. mi-a dat diagnosticul de epilepsie.acum,sunt la o doctorita in orasul meu care mi-a spus ca de fapt NU am epilepsie si ca diagnosticul a fost inventat! eu... ce sa mai cred? id-ul meu este vgh3839