| anonim_4396 a întrebat:

am 14 ani si imi place de un baiat de la mine din clasa. Clasa noastra face dansuri si la unul din ele am nimerit in pereche cu el... si a inceput sa imi placa de el. Nu stiu daca ii place sau nu de mine dar mie sigur imi place de el... si cred ca are prietena. Cum pot sa ii dau de inteles ca il plac sau sa il fac sa ma placa si el pe mine (adica nu cu forta dar sa se indragosteasca de mine asa cum sunt). El are o gasca in clasa in care sunt 3 fete care sunt mai apropiate de el, dar nu cred ca lor le place de el pentru ca au prieteni toate. PLSSS ajutor, sfaturi, ceva.
PS:Imi place de el cam de 2 luni

Răspuns Câştigător
| urgentr a răspuns:

1 Incearca sa te imprietenesti cu el ca prietena nu ca iubita mai intai si ii spui ca vrei sa fiti prieteni, dupa aceea poti sa va faceti doi prieteni sau doua prietene comune si sa o il rogi pe respectivul prieten prietena sa vb cu el si sa-l intrebe.
2Nu trebuie sa arati urata sau sa te faci de ras in preajma lui.Trebuie sa fii aranjata, frumos imbracata, parfumata.
3 Daca lui ii place sa invete si e premiant sau ceva de genul incearca sa fii si tu.
4 Incearca sa gasiti lucruri in comun la voi si sa le discutati. EX : Lui ii place sa schieze si si tie.Tu sti dar te prefaci ca nu sti, si intr-o zi te duci la el si ii spui ca tu mergi in locul cutare la ski si ca e sportul tau preferat si atunci el daca vrea sa vina cu tine iti spune ca vrea si ca si lui ii place.Si dupa aceea tot asa...Asta e doar in exemplu.Lui ii poate place :pictura,innotul,cantatul,plimbarile,alergatul,etc.
Daca dupa cateva luni sau chiar un an, depinde, nu iti zice ca te place voi puteti ramane doar prieteni.PS:Sa nu inventezi chesti urate despre iubita lui sau sa te duci la ea si sa-i zici sa il lase in pace pentru ca el va afla adevarul si nu va mai vrea sa auda de tine nici ca prietena. Sper ca te-am ajutat. fundita?

2 răspunsuri:
| Alexander21 a răspuns:

Singurul lucru ar fi sa stai cu el,si sa vorbesti cu el,batand apropouri despre prietena, daca ar vrea o prietena, si il intrebi ce crede despre tine.

| urgentr a răspuns:

A si partea in care il intrebi tu sau prietena/prietenul comun ce crede despre tine. Daca te place?, o faci mai la sfarsit.