| UnOmCeTrecePrinViață a întrebat:

Am 14 ani și tocmai mi-am pus un disjunctor dentar, pe care va trebui sa îl țin 8 luni de zile.Am doar o problemă.NU POT ÎNGHIȚI.Adică pot înghiți dar în cantități doar mari și când îmi rămâne putină apa sau salivă în gură nu o pot înghiți(căci disjunctor-ul îmi blochează limba de a se mișca).
A mai avut cineva problema asta? Se va remedia în timp? Alte ponturi și sfaturi?
Va rog! Și mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| Gaby227 a răspuns:

Eu port disjunctor de o luna si acum nu mai am probleme. Te vei obisnui. In primele 2 saptamani am amancat doar lucruri moi sau lichide, gen iaurt, lapte, mult lapte.
Ma bucur sa mai cunosc pe cineva cu disjunctor.