| WathingForLovee a întrebat:

Am 15 ani, 1.70m si 72 de kg.
In curand vreau sa ma apuc de sala de forta, si vreau sa imi lucrez spatele, bicepsu' si abdomenu'. Precizez ca nu vreau sa ma fac un monstru cu muschilaughing Ci sa slabesc ( pana la 65 de kg ar fii perfect), sa ma mai inalt (1.78 daca ajung, o sa fiu foarte bucuroshappy. ) si bineinteles, sa fac ceva muschi daca tot vreau sa ma apuc de salalaughing

Iar acestea sunt intrebarile!

1. Daca o sa fac exercitii pentru:
Spate,biceps, abdomen.
O sa imi efecteze cresterea in inaltime?

2. Daca o sa fac exercitii pentru:
Spate,biceps, abdomen.
Cu greutati medii si foarte multe, o sa reusesc sa slabesc, dar si sa fac muschi?

3. Vreau sa fac tractiuni pentru spate.
Asta ma va ajuta sa ma inalt?

4.Am si gusa.(Acesta este principala problema pe care am hotarat sa ma apuc de sala.) daca o sa slabesc, o sa-mi dispara?

Astea sunt intrebarile!
Imi cerc scuze daca nu m-am experimat bine SAU nu am fost destul de explicid... si scuze de cacofonie.
Va rog sa imi spuneti si opinia voastra si daca aveti alte propuneri.
Celui mai bun raspuns si concret, voi incredinta funda! Multumesc! happy

1 răspuns:
| Printesa10TM a răspuns:

Daca vrei sa slabesti te vor ajuta exercitiile de tip cardio. Dupa ce mai slabesti poti face tractiuni, iar toata grasimea se va transforma in muschi. Nu o sa iti afecteze cresterea in inaltime. Si gusa iti va disparea. Cauta pe Google ce sa faci ca sa dispara, vei gasi acolo.