| Gingasul24 a întrebat:

Salut, am 15 ani, daca ma poate ajuta cineva cu un sfat, va rog din tot sufletul. Vreau sa iau o decizie definitiva sa imi fie bine pentru mine.De aproximativ aproape 2 ani ma tot cert cu tatal meu care nu mai vorbeste nici cu mama mea de aproape 4 ani si anul asta au bagat divortul. Ea are apartament in alt oras. Cand ii zic ca ma cert cu el imi zice sa ma duc la ea, dar nu pot ca imi iubesc tatal foarte mult. Cand vine de la lucru ma injura si ma face cum ii vine lui la gura. Va rog din tot sufletul ce sa fac, nu stiu ce sa mai fac m-am saturat. Dau funda celui care imi spune din suflet ce sa fac.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Bucişan_Vanessa_1994 a răspuns:

Deci,incearca sa te aproprii de tatal tau si sa faceti lucruri impreuna.Incearca sa il intrebi de ce face ce face. Daca chiar nu merge du te o vreme la mama ta...doar poti sa mergi in vizite la tatal tau.
Eu in locul tau, sincer, m as duce la mama pentru ca nu i ok ce face, nu i ok sa te injure isi descarca nervii de la servici pe tine...mutatul la mama ta este in favoarea ta

| Gingasul24 explică (pentru Bucişan_Vanessa_1994):

Am incercat sa ma apropii de el, si l-am si intrebat de ce face asa si nu zice nimic doar zice ca nu ma mai suporta... si merci ai funda

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Il iubesti si cand te injura? Mergi macar o perioada la mama ta si poate o sa te aprecieze mai mult cand o sa ramana singur.

| CdeMetal a răspuns:

Incearca sa te duci la mama ta sau intreaba-l pe tatal tau de ce e nervos mereu.