| rap4us a întrebat:

Salut, am 15 ani si am inceput sa merg cu un prieten la o sala din zona mea.Ideea e ca eu nu vreau sa raman mic si de aceea fac urmatoarele exercitii: dau la sacul de box, fac flotari, abdomene, tractiuni, alerg la banda, fac exercitii de intindere si mai merg la un aparat care iti dezvolta coapsele. Acolo am si bazin de inot si merg si la inot cam 45 de minute de fiecare data. Daca le fac pe astea imi va afecta intr-un fel cresterea?

3 răspunsuri:
| Lothar a răspuns:

De la sala nu ramai mic.
Niciun sport nu afecteaza cresterea.
Baga inot de 3-4 ori pe saptamana si aia e.
Nu mai face abdomene, sunt degeaba.

| GYGYLATINO a răspuns:

Cine ti-a bagat in cap ca sportul iti afecteaza cresterea din contra sportul e cel mai sanatos si te dezvolta mai mult si nu ti va afecta deloc cresterea

| Play4FunHD a răspuns:

Nu iti va afecta cresterea.