| David112A a întrebat:

Salut, am 15 ani și am o problema. De curând m-am masturbat și mi s-a decalotat penisul.Si am o curiozitate, când penisul nu e sculat capul lui e sub piele dar eu îl pot scoate. În chiloți ca îl las cu capul afara sau înăuntru?
PS vreau răspuns rapid

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da ce e așa urgent? Până acum cum l ai folosit?

| Hyperion7 a răspuns:

Poate pare pe dinafară răspunsul meu,însă educația sexuală ar fi fost necesară în acest caz,mințile 'luminate' ar fi fost de alta părere, dar in fine.
Cert e că educația sexuală, asemenea altor tipuri educații, își are rolul său.
Spre exemplu, in acest caz!
E normal ca un penis sa se decaloteze in momentul in care te masturbezi, pentru că acesta se freacă de prepuț, urmand ejacularea.
Mai mult de atât.Intrebarea e destul de ambiguu formulată,însă răspunsul e simplu.
Tine doar de preferințe. Daca vrei să-l ții la hibernat,îl ții sub prepuț! Desi așa e cel mai recomandat,pentru că dacă îl ții scos în afara prepuțului,datorita sensibilității capului penisului,o sa te simți ciudat.
Însă, asemenea bărbaților circumscriși,care nu mai au prepuțul…deoarece și l-au tăiat din diferite motive…aceștia devin practic insensibili, fara sa mai simtă acel disconfort! NU ESTE RECOMANDAT SA ITI TAI TU CEVA LA PENIS! SE POATE INFECTA!
Concluzionând, penisul, ar fi recomandat sa stea in prepuțul sau când stă în lenjerie pentru siguranța sa, dar poți sta și cu el în afara prețului.
Prepuțul este pielea din jurul capului penisului, sa fie clar asta!

| RoxanaIoana108 a răspuns:

De obicei, înăuntru. Cel puțin așa gandesc eu din perspectiva unei femei și așa am auzit si eu pe la prietenul meu.winking

| Lrs2015 a răspuns:

Se tine cu pielea pe ea in chiloti. Si ridicat in sus, prins de chilot, ca in cazul unei erectii sa nu doara si sa se poate "scula".