| DavidOnly a întrebat:

Salut.Am 15 ani si imi place mult o fata din clasa.Mai bine zis o iubesc :X. O cunosc de la inceputul clasei a IX-a, de aproape 2 luni. I-am cerut id-ul de yahoo si numarul de telefon, dar nu stiu cum sa ii spun ca o plac sau chestii de genu'. De cateva zile nu-mi pot lua gandul de la ea, pentru mine e o fata foarte speciala, nu am mai simtit asta pana acum.Tot ce vreau este sa fie langa mine si sa o tin in brate si sufar mult cand nu este langa mine.Nu stiu daca si ea ma place, eu deschid conversatii, ea raspunde la acestea dar nici o data nu a deschis ea o conversatie...In ultimul timp mergem impreuna acasa, imi este chiar in drum. M-a luat in brate acum 2 zile si m-a luat si de mana, dar faza cu luatul in brate a facut-o cu mai multi colegi, nu stiu ce sa cred. Dar de luat de mana nu. Voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| Gabrielaaaa a răspuns:

Cred ca trebuie sa iei lucrurile mai usor.Gandeste-te ca o cunosti doar de doua luni si nu esti sigur ca si ea te place.Deci ar fi dragut mai intai sa fiti prieteni, etc si in drum spre casa sa o intrebi chesti''prietenesti'' si sa nu ii arati ca o iubeeesti atat de mult (fetelor nu le plac baietii insistentisi care pot sa ii aiba din prima)sa vbiti despre ceva si tu sa o ''evervezi''asa in gluma si sa flirtezi si sa ii dai de inteles ca iti place de ea mai in gluma mai in joaca stii ca lucrurile adevarate se spun in gluma?! Sa o lasi sa ''te cucereasca ''si ea adica sa nu-i faci de fiecare data pe plac ci sa o lasi pe ea sa te descopere! Si faptul ca te-a luat de mana e ceva! Bafta!

| adytzusiatat a răspuns:

Baga.te p ea fratelaughing acum serios. mha si eu sunt intr.o situatie asemanatoare 80% deci eu i-am zis clar deci eu o stiu d la examene si dn vara am inceput sa vb chestii am pus si eu o intrebare. spune.i ko placi si punct vezi ce simte. intrebare daca e cu candva, in clasa stai mai pe langa ea vezi cum se comp cu ceilalti.e bine ca tea luat d mana dracu vezi daca se da ea la tine in primul rand, ignor.o 1 zi la scl cv vezi daca simte nev d tine daca te baga in seama. pana la urma iesiti la un suc la o prajitura aman2 candva si vb clar.si zi acolo p moment ia o floare cv un ursulet d plus ceva frumos. just do itwinking acum depinde si d tine si d ea/bafta si sper ca te.am ajutat nu stiu si eu trebuie ajutatlaughing)

| crina003 a răspuns:

Eu zic sa incerci.pentru k se vede k esti un baiat de treaba iar ea la fel.incearca`ti noroculwinking nu te lasahappy

| DavidOnly explică:

Ok mersi mult de sfaturi big grin In legatura cu ce a spus Gabrielaaaa, merg aproape zilnic cu ea inspre casa si discutam chestii 'prietenesti', mi-a spus foarte multe lucruri despre ea...Dar chestia este ca nu prea se baga ea in seama cu mine.Dar vine si ma pupa(nu ma saruta) in fiecare dimineata cand ne vedem la scoala.Nu prea stiu ce sa cred.Si am invitat-o sa ne plimbam intr-un parc sambata asta, a spus ca poate vine iar a doua zi duminica mi-a spus ca este plecata la varul ei, intr-un sat lipit de orasul meu.Nu stiu daca a spus adevarul sau doar nu avea chef sa mergem sad.