| Kleb a întrebat:

Am 15 ani si nu pot fi anagajat, dar strang bani pentru ca mai am putin si fac 16 ani si vreau sa imi cumpar o motocicleta din economiile mele. Strang alocatiile, bursa de la scoala, dar mai vreau niste idei de unde as mai putea face rost de bani? Multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar parintii sunt de acord?
Eu una nu am fost si bine am facut, pentru ca prietenul lui fii-miu a murit pe moticicleta, fiind nevinovat saracul, pentru ca l-a lovit mortal un nemernic cu jeepul.
Mai bine strangi bani pana la 18 ani, sa faci scoala de soferi si sa-ti iei o masinuta.

| Kleb explică (pentru Violleta2022):

Pot spune ca intr-o oarecare masura sunt de acord. Stiu, e destul de periculos, dar consider ca, daca mergi regulamentar si cu mare atentie nimic rau nu ti se poate intampla

| Andreeush a răspuns:

Poți să îți cauți un loc de muncă de la 16 ani.
Caută ceva part-time pe măsura ta.

| Kleb explică (pentru Andreeush):

Fac 16 ani in octombrie, daca m-as angaja atunci pana as strange banii pentru motocicleta s-ar termina sezonul, ar veni frigul si ninsorie laughing Oare la 15 ani nu pot lucra fara contract la vreun supermarket?

| Andreeush a răspuns (pentru Kleb):

Poți încerca, mai ales că vine vara poate ai noroc.

| Kleb explică (pentru Andreeush):

Am inteles, multumesc