| Andrei75390 a întrebat:

Salut! Am 17 ani și mai am 6 luni până când fac 18. Vreau să dau de permis de motocicletă deoarece îmi plac foarte mult motoarele.Dar desigur că părinții mei nu-mi dau voie și cred că vă dați și voi seama de ce nu mă lasă.Așa că vă întreb cum aș putea face rost de bani să-mi plătesc măcar școala și să-mi mai iau o cască și echipament pentru că motorul înafară că e scump (5000 de euro) nu aș putea strânge banii ăștia nici in 10 ani fără un job.Aaa și după calculele mele, pentru școală și echipament ar trebui să strâng în jur de 3000-3500 de lei.Deci dacă aveți niște idei pentru a strânge acești bani mi-ar fi de mare folos

3 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

Daca sunt disponibile unde locuiesti, încearcă să te angajezi la Glovo, Bolt, Tazz sau altele de acest gen. Nu știu cât se câștigă, dar din câte știu programul este flexibil și poți lucra 2-3 ore seara sau doar în weekend.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te angajezi. Banii nu cresc in copaci.

| Andrei75390 explică (pentru suntserios):

Știu asta dar la 17 ani puțin probabil să găsesc vreun job plus că mai am și școală pe lângă, dar mulțumesc de idee