| anonim_4396 a întrebat:

am 15 ani si sunt cam timid cand sunt cu o fata ma pierd ,mai multe fete ma plac si vor sa fie cu mine dar nu prea pot pana nu scap de timiditate...dau funda celui care ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| Alex a răspuns:

Si eu sunt la fel: timid si tacut. Dar trebuie sa invingi timiditate ca astfel pierzi in viata. Unele fete le plac baieti curajosi si altele fete le plac baieti mai timizi. Trebuie sa iei inima in dinti ca nu te mananca fata. Trebuie sa fii mai curajos, dar atentie mare nu trebuie sa fii tupeist. Daca iti place o fata, mergi la ea, discuta cu ea si invit-o in oras.
Atentie mare:
- Daca o inviti pe fata respectiva, trebuie sa faci cinste.
- Daca te invite fata, trebuie sa faca cinste ea, nu tu.
- Baiatul nu trebuie sa faca cinste de fiecare data. Daca baiatul sau fata are bani pentru amandoi si se simte, trebuie sa faca cinste. Dupa unele "fete" crede ca baiatul trebuie sa faca cinste de fiecare data. Nu s-au nascut de fiecare data numai baieti bogati si fete sarace, n-am dreptate? Intr-o relatie de cuplu, conduce amandoi si luati hotararile amandoi de comun acord. Intr-o relatie sunteti 2, nu 1. Vorbiti despre cultura, hobby-urile voastre, intamplarile voastre etc. Trebuie sa fii curajos, bun, de treaba, de gasca, sincer, fidel, corect, cinstit. Trebuie sa ai capul pe umeri si sa nu ai figuri si fite. Nu trebuie sa fii rau, minicinos, nesimtit, tupeist, materialist. Sa stii ca fetele fac si ele primul pas. Fosta mea prietena a facut ea primul pas, nu ea. Nu-i nicio rusine sa faca fata primul pas si sa faca cinste fata. Baiatul este egal cu fata. Daca te refuza fata, nu-i nicio problema ca sunt multe fete pe lumea asta si asta inseamna ca nu te merita. Daca accepta fata, mai intai fii om si dupa aceea baiat. Fata este si ea om, nu-i asa? Succes!
http://ro.wikipedia.org/wiki/Timiditate
http://en.wikipedia.org/wiki/Shyness
http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Shyness

1 răspuns:
| Emma15 a răspuns:

Trebuie sa ai mai multa încredere in tine! La urma urmei.si ea e tot om, si probabil are si ea slabiciunile ei. Stai linistit ca nimeni nu-i perfect si dacă vei fi mai sigur pe tine o sa ți se para simplu.