| NoName12345671 a întrebat:

Am 16 ani, 1.65 inaltime. Tata are 1.62, mama are 1.58. Vreau sa stiu daca voi creste pana la 1.75. Fac inot, si dorm mai mult de 9 ore.

Răspuns Câştigător
| mvcxzghjjhgfdsjhgf a răspuns:

Daca cineva din neamul tau e inalt poti sa te inalti si tu..si poate sa te ajute exercitiile fizice. Exercitiile de stretching sunt o optiune foarte buna, mai ales pentru articulatii si glezne. Este important sa iti intinzi corpul inainte si dupa orice forma de exercitii fizice. Cresterea are loc in urma secretiei hormonului glandei pituitare, numit hormonul uman de crestere, in creier. Exercitiile de stretching ajuta ca acest hormon sa ajunga in toate partile corpului.
Pt mai multe informatii http://www.ziare.com/......ci-1093907

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja esti mai inalt decat ei. Daca ai bunici inalti, s-ar putea sa-i mostenesti pe ei.

| CruceanuCatalin a răspuns:

Foloseste un pat de tortură