| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si 2 luni si 1.67 inaltime. Vreau sa ajung la 1.75 pana la 16 ani. Mama mea are 1.62 si tata 1.78 iar eu semen mai mult cu tata ( cei din partea tatalui au toti peste 1.75, unchiul meu are aproape 1.90 ) ce ziceti? Reusesc? Cum pot reusi sa ajung la aceasta inaltime? Fac inot si mai sar din cand in cand la tavan
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Stii cand eram mic aveam o imaginatie bogata, adica imi imaginam ceva si saream in sus si imi imagina si chiar mergea. am observat ca dupa cativa ani am crescut mult. acu nu stiu daca e de la asta sau de la organism.eu cred ca ajuta

7 răspunsuri:
| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Poti sa ajungi si la 185 cm pana la 16 ani, cand aveam 13 ani aveam vreo 170 cm iar acu la aproape 16 ani am 183 cm dar nu am mai crescut de la 15 ani fara sport, daca faci inot ai ocazia sa ajungi si la 190+

| Ciocolacious a răspuns (pentru BudăSpiritOfVengence):

Eu sunt fata, nu cred ca pot creste atat de mult :O laughing

| BudăSpiritOfVengence a răspuns (pentru Ciocolacious):

Aaa,esti fatalaughing, ma gandeam ca esti baiat, posibil sa ajungi la 175

| Ciocolacious a răspuns (pentru BudăSpiritOfVengence):

Auzi...nu stii cam cat cresti cu ajutorul inotului si sariturilor la tavan? :d ( si promit ca iti dau funda daca raspunzi si la asta! laughing )

| BudăSpiritOfVengence a răspuns (pentru Ciocolacious):

Stii cand eram mic aveam o imaginatie bogata, adica imi imaginam ceva si saream in sus si imi imagina si chiar mergea. am observat ca dupa cativa ani am crescut mult. acu nu stiu daca e de la asta sau de la organism.eu cred ca ajuta

| Pufffx a răspuns:

Pai majoritatea doctorilor spun sa bei in fiecare zi cate o canc acu lapte si te va ajuta sa mai cresti in plus inca vreo 2 cm sa iei calciu sa faci mult sport si sa mananci sanatos.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Desigur, acum vei incepe sa cresti mult. Eu la 12 si ceva luni aveam 148 acum am 181 la 16 ani cu parintii 165 si 175.

| loveisfreedom a răspuns:

Eu zic ca vei reusi,incearca sporturi cum ar fi handball, basketball. daca ai parintii asa de inalti vei ajunge si tu tot la fel de inalta, eu cel putin sunt mai mare decat mama, am 1, 73 si ea are 1, 68.